"Z prawej strony krzyżak"


 • Użytkownik archiwalny

  Taki tekst dziś usłyszałem od mechanika wymieniającego mi olej w skrzyni biegów. Po wymianie coś chyba zauważył w moim aucie nie tak, kazał żebym gwałtownie odruszył. Zrobiłem tak, po czym on podszedł i mi właśnie tak powiedział "krzyżak z prawej strony" i poszedł. Już nie chciałem wysiadać i za nim biec bo miał już następnego klienta, ale nurtuje mnie co to znaczyło. Co mam popsute ?


 • Użytkownik archiwalny

  Może gdzies w samochodzie został jego śrubokręt krzyżakowy (własnie po prawej stronie) <img src="/images/graemlins/biglaugh_.gif" alt="" /> <img src="/images/graemlins/biglaugh_.gif" alt="" /> <img src="/images/graemlins/biglaugh_.gif" alt="" />


 • Użytkownik archiwalny

  Może gdzies w samochodzie został jego śrubokręt krzyżakowy (własnie po prawej stronie)

  Nie..., z tego co wyszukałem na tym forum, to może być coś z układem kierowniczym.


 • Użytkownik archiwalny

  Nie..., z tego co wyszukałem na tym forum, to może być coś z układem kierowniczym.

  nieee, krzyżak może oznaczać tylko przgub, nazwa krzyżak bo dawniej to wyglądało jak krzyżak i tak też sie nazywało jest to przegub na 4 łożyskach wyginający się i napędzający oś na frezie tzw wieloklinie lub na jednym klinie, zależy oczywiście w czym. Może kojarzysz coś takiego jak wałek napędowy w ciągniku? do np.kosiarki, kopiarki,grabiarki iinnych cudów rolniczych
  a jak nie kojarzysz to patrz tu: Wał i krzyżak

  w samochodzi nazywa się to przegubem zewnętrznym bądź wewnętrznym, albo ten przy kole albo ten w skrzyni biegów. NIe wiem który u ciebie trzeszczy, ja miałem raz do czynienia z demontarzem, czyszczeniem i wymianą osłony w zewnętrznym i nie jest to takie trudne tylko strasznie brudna robota.
  Być może własnie u Ciebie osłona pękła, co się zdarza w Tico, nawaliło Ci się syfu do mechanizmu przegubu i trzeszczy, strzela.... i musisz z tym zrobić, jesli nie zapoźno to wymontować, wyczyscić i nałożyc nowego smaru a jeśli za późno to nowy.

  POwodzenia


 • Użytkownik archiwalny

  aha no i byłbym zapomniał na początko powiedzieć że problem był na forum omawiany wiele razy i jest gdzieś nawet opis wymiany bo sam z niego częściowo korzystałem.

  POszukaj, poczytaj, chociaż skoro olej u mechanika wymieniałeś to pewnie sam tego nie zrobisz.


Log in to reply