Luz w prawym kole


 • Użytkownik archiwalny

  Witam wszystkich <img src="/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Jestem od jakiegoś czasu posiadaczem Tico. Wszystko było super... Było bo coś niedawno zaczeło się dziać. W prawym przednim kole przy skręcaniu podczas jazdy zaczeło stukać <img src="/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> Dodatkowo podczas oględzin na postoju okazało się, że osłona przegubu rozleciała się na pół i prawie cały smar wyleciał ( Więc na pewno czeka mnie wymiana osłoni i chyba przegubu) <img src="/images/graemlins/frown.gif" alt="" />. Jednak najbardziej niepokoi mnie luz na tym kole. Luz jest niewielki ale wyraźnie wyczuwalny i jest tylko w kierunku pokazanym na rysunku (wokół osi pionowej koła). Pionowo koło nie ma luzów.
  I teraz pytanie do szanownych kolegów forumowiczów: Co może być przyczyną tego luzu? czy to może być wina przegubu? Czy może wahacz już się prosi o wymianę? Myślałem też o koncówce drążka ale wydaje się być ok. Osobiście nie moge dojść do przyczyny owego luzu. Wertowałem forum ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z takim luzem to prosił bym o wypowiedz <img src="/images/graemlins/smile.gif" alt="" />


 • Użytkownik archiwalny

  Z twojej wypowiedzi wynika, że prawdopodobnie uszkodzona jest końcówka drążka i ona wprowadza luz. Czy podczas jazdy odczuwasz luz na kierownicy? Czy luzy sprawdzałeś na podlewrowanym aucie i masz pewnosc że w pionie ich nie ma ?


 • Użytkownik archiwalny

  Sprawdzałem najpierw na aucie stojącym na ziemi potem dla pewności podniosłem na lewarku. W pionie luzów nie ma na bank... Też posądzałem od razu drążek ale wygląda na dobry... Na kole kierownycy luzów nie ma a przynajmniej ich nie czuje ale czasem odnosze wrażenie ze delikatnie ściąga na prawo w czasie jazdy.


 • Użytkownik archiwalny

  Z twojej wypowiedzi wynika, że prawdopodobnie uszkodzona jest końcówka drążka i ona wprowadza
  luz. Czy podczas jazdy odczuwasz luz na kierownicy? Czy luzy sprawdzałeś na podlewrowanym
  aucie i masz pewnosc że w pionie ich nie ma ?

  U mnie mam tez taki luz ale od tego drążka z przegubem kulowym co idzie od przekładni kieowniczej. Można to wyczuć ruszając kołem i trzymając ręką za tą osłonę gumową. jeśli nie ma luzu to musi być tylko sama końcówka kierownicza.


 • Użytkownik archiwalny

  U mnie mam tez taki luz ale od tego drążka z przegubem kulowym co idzie od przekładni kieowniczej.
  Można to wyczuć ruszając kołem i trzymając ręką za tą osłonę gumową.

  Sprawdziłem, zdaje się że to jest dokładnie to o czym piszesz. Czy to normalne?? Jak z tym walczyć.


 • Użytkownik archiwalny

  Sprawdziłem, zdaje się że to jest dokładnie to o czym piszesz. Czy to normalne?? Jak z tym
  walczyć.

  No cóż nic nie da się innego zrobić jak wymienić na nowy ten drążek kulowy. Ja go kupiłem za 34zł firmy polskiej mototchnika czy jakoś tak. Wymienić troszkę będzie ciężko bo ciasnawo ale bez wyjmowania kolumny chyba powinno dać radę.Na szczęście można to zrobić samemu. • No cóż nic nie da się innego zrobić jak wymienić na nowy ten drążek kulowy. Ja go kupiłem za
  34zł firmy polskiej mototchnika czy jakoś tak. Wymienić troszkę będzie ciężko bo ciasnawo
  ale bez wyjmowania kolumny chyba powinno dać radę.Na szczęście można to zrobić samemu.

  Spokojnie da radę bez problemów <img src="/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Ja wymieniałem tak oba + końcówki. Najgorzej było z tym od strony kierowcy(pomimo odkręcenia osłony skrzyni biegów nie było wiele miejsca)Trzeba manewrować kierownicą, aż drążek ustawi się w dogodnej dla nas pozycji i do dzieła. Ja z kolei nabyłem produkt firmy J&K(czy jakoś tak) za 48zł, panowie w sklepie powiedzieli, że tańszych (bubli) nie mają, bo klienci się skarżyli że szybko siadają. Powodzenia:)


 • Użytkownik archiwalny

  Dziękuje za pokazanie rozwiązania mojego problemu <img src="/images/graemlins/gris.gif" alt="" /> Teraz tylko zakup części i co gorsza znalezienie wolnej chwili żeby to poskładać <img src="/images/graemlins/hehe_.gif" alt="" />


Log in to reply