Brak swiatel


 • Użytkownik archiwalny

  Witam

  ostatnio gdy wlaczyelm swiatla drogowe, po przelaczeniu na swiatla mijania zgasly mi wszystkie mozliwe swiatla w samochodzie, po kilkukrotnym machnieciu galka zmiany swiatel ( w przod-tyl) wszystko wrocilo do normy. Problem powtaza sie za kazdym razem podczas przelaczania swiatel, co to moze byc? przelacznik? Zmurszala instalacja?


 • Użytkownik archiwalny

  Witam
  ostatnio gdy wlaczyelm swiatla drogowe, po przelaczeniu na swiatla mijania zgasly mi wszystkie
  mozliwe swiatla w samochodzie, po kilkukrotnym machnieciu galka zmiany swiatel ( w
  przod-tyl) wszystko wrocilo do normy. Problem powtaza sie za kazdym razem podczas
  przelaczania swiatel, co to moze byc? przelacznik? Zmurszala instalacja?

  stawiam na przelacznik zespolony!!!


 • Użytkownik archiwalny

  stawiam na przelacznik zespolony!!!

  Zgadzam się z kolegą = przełącznik zespolony
  A przekaznik zaśniedziałe styki etc <img src="/images/graemlins/sciana.gif" alt="" />


 • Użytkownik archiwalny

  Też bym stawiał w pierwszej kolejności na przełącznik zespolony. W moim poprzednim aucie gdy włączałem kerunkowskazy to na kilka sekund gasły mi światła mijania, przyczyną tego był właśnie ten przełącznik zespolony.Z drugiej strony warto też sprawdzić kostki, ostatnio u mojej dziewczyny w aucie kierunkowskazy raz działały, a raz nie, okazało się, że jakaś tak kostka była cała zaśniedziała i do bani no i się zwary robiły. Zapłaciła elektrykowi 30 zł i wszystko działa.


 • Użytkownik archiwalny

  Witaj
  Ja ostatnio rozbierałem przełącznik zespolony. Przygotuj klucz chyba 17 lub 19, zdejmij kierownicę, wypnij kostkę przy wale kierownicy, odkręć śruby i wyłącznik masz w garści. potem odetnij plastikową opaskę, która przytrzymuje przewody do obudowy przełącznika. Teraz bardzo delikatnie odchyl zatrzaski trzymające płytkę drukowaną i ja wyjmij. Ukażą ci się styki zasmarowane wazeliną. W moim przełączniku styki od świateł są wyraźnie starte a do tego pokryte były czarnym nalotem. Do czyszczenia użyłem R-11, możesz równiez użyć CONTACT-u (nie używaj WD-40 bo to olej a nie środek do styków). Jak wyczyścisz styki na płytce, zabierz sie za ruchome styki przesuwające się po stałych na płytce. Ja po czyszczeniu nie pokryłem ich wazeliną bo jej nie miałem. Podobno warto je zasmarować żeby sie nie utleniały.
  Po mojej operacji wsztsko chodzi jak zegareczek.


 • Użytkownik archiwalny

  Przełącznik zespolony...miałem to samo! Poszukaj na forum-opisłąem dokałdnie co i jak-znaczy jak sie wziąć do rozbiurki! Robiłem to dwa razy-raz na 1/2 roku konieczne w mym przypadku i hula jak należy! Pozdrawiam <img src="/images/graemlins/smile.gif" alt="" />


Log in to reply