Poszukiwana, poszukiwane ... części .

• Użytkownik archiwalny

Witam .
    Pozwoliłem sobie założyć pościk, w którym pomagalibyśmy sobie odnajdywac na necie jakiś częsci do swoich aut. Głownie chodzi o tunning, bo jak wiecie do Swifta cieżko coś znaleść, zwłaszcza samemu, wiec lepiej wspólnie
    Moglibyśmy się tutaj równiez wspólnie naradzać, wymieniac myśli, doradzac innym, jakie części kupić, która bedzie najlepsza itp itd.

• Użytkownik archiwalny

Witam.

Ostatnimi czasy nie podoba mi sie mój filtr powietrza, jest troche z katowany. Mialem wymieniać, ale chyba jednak wywale go i zamontuje stożek powietrza. Już mniej wiecej mam pomysł jak go zamontowac. Jednak chetnie zobaczylbym jak to inni montują.

Jeśli ktoś zakładał do swojego mk4 stożek powietrza, byłbym wdzieczny za fotke

Pzdr. :piwo:

• Użytkownik archiwalny

Jeśli ktoś zakładał do
    swojego mk4 stożek powietrza, byłbym wdzieczny za fotke
    Pzdr. :piwo:

trzeba by to policzyć ... nawet pod serię ... bo tak więcej możesz stracić niż zyskać ( mowa o komplecie - dolot ze stożkiem ).
    Lepiej kup sobie wkładkę K&N za seryjny filtr ...

• Użytkownik archiwalny

trzeba by to policzyć ...
    nawet pod serię ... bo tak więcej możesz stracić niż zyskać ( mowa o komplecie - dolot ze
    stożkiem ).

Nie bardzo Cię rozumiem. Jeśli chodzi Ci o wymiary i dopasowanie stożka , to o to się nie boj. Ja sie tylko zastanawiam nad dobrym umieszczeniem tego stożka. Dlatego chcialbym zobaczyć jak to u innych jest

• Użytkownik archiwalny

Nie bardzo Cię rozumiem.
    Jeśli chodzi Ci o wymiary i dopasowanie stożka , to o to się nie boj. Ja sie tylko zastanawiam
    nad dobrym umieszczeniem tego stożka. Dlatego chcialbym zobaczyć jak to u innych jest

to skoro nie rozumiesz, to nie bierz się za to ... dobra rada

• Użytkownik archiwalny

Nie bardzo Cię rozumiem.
    Jeśli chodzi Ci o wymiary i dopasowanie stożka , to o to się nie boj. Ja sie tylko zastanawiam nad dobrym umieszczeniem tego stożka. Dlatego chciałbym zobaczyć jak to u innych jest

Chodzi o to, że możesz stracić na mocy jak i na momencie obrotowym montując stożek.
    Osoby typu Chojnackiego np są przeciwnikami stożków. Fakt - w niektórych przypadkach jak np w GTi stożek podnosi max moc i moment obrotowy (w każdym razie dedykowany K&N - nie wiem czy ktoś sprawdzał inne na hamowni)... no chyba, że zależy Ci tylko i wyłącznie fajniejszym dźwięku mimo nawet straty mocy...

• Użytkownik archiwalny

• Użytkownik archiwalny

Co powiecie na to ?
    http://www.youtube.com/watch?v=vvt6m350Ha8&feature=related

to jest właśnie ta wkładka zastosowana o której pisałem wyżej ... zakryć deklem, doprowadzić więcej powietrza przy wejściu i będzie ok.
    minus - koszt ... taka wkładka nowa to ok. 150 zł ...

• Użytkownik archiwalny

to jest właśnie ta wkładka
    zastosowana o której pisałem wyżej ... zakryć deklem, doprowadzić więcej powietrza przy
    wejściu i będzie ok.
    minus - koszt ... taka
    wkładka nowa to ok. 150 zł ...

A wiecie może gdzie taką dostać do mojego 1.0 mk4 ?

• Użytkownik archiwalny

Jutro postaram się poklikac fotki jak zrobiłem stożek w swoim mk5 1.0
    Wszystko wygląda estetycznie i poprawił się dół tzw lepiej się zbiera od 2tyś. na np. czwartym biegu Filtr kupiony w Niemczech za 50Euro sportowy, nie jakaś podróba z allegro

• Użytkownik archiwalny

Jutro postaram się poklikac
    fotki jak zrobiłem stożek w swoim mk5 1.0
    Wszystko wygląda estetycznie
    i poprawił się dół tzw lepiej się zbiera od 2tyś. na np. czwartym biegu Filtr kupiony w
    Niemczech za 50Euro sportowy, nie jakaś podróba z allegro

tia ... i może frytki do tego :]

• Użytkownik archiwalny

Dzięki adamer :piwo:

• Użytkownik archiwalny

Porobiłem dzisiaj fotki mojej lekko zmodzonej komory, moim zdaniem dodały te akcenty co widac na fotkach trochę i teraz nie wygląda to jak w zwykłym swifcie Polecam także wywalenie tej blaszy z przodu przed silnikiem na wiosnę,lato,jesień kiedy teraz założyłem stożek - więcej powietrza wsysa się do komory

• Użytkownik archiwalny

Genialny dolot ciepłego powietrza do filtra Teraz na pewno się lepiej zbiera, a efekt placebo działa i co najważniejsze NIEMIECKI super hiper ORYGINALNY sportowy filtr powietrza... A jakiej firmy masz ten filtr? Sory, że odbiegam od tematu, ale czasem odnoszę wrażenie, że niektórzy ludzie, szczególnie ze śląska (nie wszyscy!) mają jakiś kompleks Niemiec i twierdzą, że jeśli kupią ten sam towar w Niemczech 2x drożej to na pewno jest lepszy, bo Polaczki to oszuści i w ogóle o niczym pojęcia nie mają...

• Użytkownik archiwalny

Dzięki za foteczki, przydatne bardzo

jeszcze jedno pytanko, czy orginalny filtr powietrza wyrzucałes, czy zostawiłeś go i pracuje wraz ze stożkiem ?

• Użytkownik archiwalny

Dzięki za foteczki, przydatne
    bardzo
    jeszcze jedno pytanko, czy
    orginalny filtr powietrza wyrzucałes, czy zostawiłeś go i pracuje wraz ze stożkiem ?

A jaki byłby sens zakładania stożka przy zostawieniu starego filtra?

• Użytkownik archiwalny

A jaki byłby sens zakładania
    stożka przy zostawieniu starego filtra?

taki, że jak jeszcze zapcha tłumik końcowy, to będzie mieć własną komorę gazową

• Użytkownik archiwalny

Porobiłem dzisiaj fotki mojej
    lekko zmodzonej komory, moim zdaniem dodały te akcenty co widac na fotkach trochę i teraz nie
    wygląda to jak w zwykłym swifcie Polecam także wywalenie tej blaszy z przodu przed
    silnikiem na wiosnę,lato,jesień kiedy teraz założyłem stożek - więcej powietrza wsysa się do > komory

Dramat....

• Użytkownik archiwalny

Dramat....

dlaczego ?

• Użytkownik archiwalny

dlaczego ?

Marcin GTi to wyjaśnił ... ale po co czytać ?

Log in to reply