Slamazarne zamykanie szyby

• Użytkownik archiwalny

problem polega na tym, że szyba pasażera nie chce się domykać.
    po myciu, czy w deszczu idzie jej to o wiele lepiej to w słoneczny dzień jak nie pomogę jej ręką, albo obrotami to się nie chce zamknąć, smarowałem smarami i innymi duperelami to pomogło na jeden dzień, poprawiałem uszczelki i dalej nie wiem co może być przyczyną. mam wrażenie, że cały czas podwija się uszczelka i to ją blokuje.

jakieś pomysły ?

• Użytkownik archiwalny

problem polega na
    tym, że szyba pasażera nie chce się domykać.
    po myciu, czy w
    deszczu idzie jej to o wiele lepiej to w słoneczny dzień jak nie pomogę jej ręką,
    albo obrotami to się nie chce zamknąć, smarowałem smarami i innymi duperelami to
    pomogło na jeden dzień, poprawiałem uszczelki i dalej nie wiem co może być
    przyczyną. mam wrażenie, że cały czas podwija się uszczelka i to ją blokuje.
    jakieś pomysły ?

zdejmij boczki, rozbierz zeby uszczelki i mechanizm bylo widać i zobacz co jest nie tak, moim zdaniem wystarczy popsikać na szybę silikonem w sprayu, to samo na uszczelki i mechanizm

edit:
    u mnie szyby podczas jazdy nie domykaly sie do konca i ogolnie slabo chodzily, po zrobieiu jw wszystko jest idealnie

• Użytkownik archiwalny

zdejmij boczki,
    rozbierz zeby uszczelki i mechanizm bylo widać i zobacz co jest nie tak, moim
    zdaniem wystarczy popsikać na szybę silikonem w sprayu, to samo na uszczelki i
    mechanizm
    edit:
    u mnie szyby
    podczas jazdy nie domykaly sie do konca i ogolnie slabo chodzily, po zrobieiu jw
    wszystko jest idealnie

spróbuje tym silikonem w spreju popsikać, ale jak pisałem, wszystko przeleciałem białym smarem w spreju i pomogło na jeden dzien.

• Użytkownik archiwalny

spróbuje tym
    silikonem w spreju popsikać, ale jak pisałem, wszystko przeleciałem białym smarem w
    spreju i pomogło na jeden dzien.

zdejmiesz boczek to będziesz widział czy uszczelka się podwija albo coś blokuje, ale stawiam że silikon da radę, godzina roboty na spokojnie

• Użytkownik archiwalny

biały smar to zło. nie uzywaj tego do prowadnic. buuu... ja po tym musiałem szczoteczką z płynem do naczyn czyścic prowadnice. ZŁO!! ten biały smar to do zawiasów możesz

• Użytkownik archiwalny

zdejmiesz boczek to
    będziesz widział czy uszczelka się podwija albo coś blokuje, ale stawiam że silikon
    da radę, godzina roboty na spokojnie

No właśnie podwija się ta uszczelka bliżej lusterka, ale nie wiem jak ją poprawić, chyba wymontuje całość, ściągnę szybę i prowadnice i wszystko nasmaruje i poprawie.

No dzisiaj, jak zobaczyłem to ten smar średnio wygląda...

• No właśnie podwija
    się ta uszczelka bliżej lusterka, ale nie wiem jak ją poprawić, chyba wymontuje
    całość, ściągnę szybę i prowadnice i wszystko nasmaruje i poprawie.
    No dzisiaj, jak
    zobaczyłem to ten smar średnio wygląda...

Bo biały to tylko da zawiasów, a do prowadnic to jakiś spray silikonowy, albo niektórzy plaka dawali

• Użytkownik archiwalny

No właśnie podwija
    się ta uszczelka bliżej lusterka, ale nie wiem jak ją poprawić, chyba wymontuje
    całość, ściągnę szybę i prowadnice i wszystko nasmaruje i poprawie.
    No dzisiaj, jak
    zobaczyłem to ten smar średnio wygląda...

pewnie (jak u mnie) szyba wyszła z uszczelki, łatwo ją z powrotem włożyć