Montaż i demontaż przodu Swift GTI


 • Użytkownik archiwalny

  Witam,
  Po wielu przygodach na różnych odcinkach i milionie trytek przyszedł czas na wymianę zderzaka przedniego.
  Mam pytanko jak się za to zabrać w sensie kolejności zdarzeń, najpierw lampy, zderzak górny lub dolny? Tak żeby było jak najłatwiej i bez potrzeby wracania.
  PS ze względu na fakt iż przedni pas a w sumie te dolne metalowe mocowania są wygięte to czy macie jakiś sposób na zastąpienie tego i wzmocnienie konstrukcji, bo raczej takich mocowań nie dostanę a nowy zderzak nie będzie miał się do czego przeczepić.


 • Użytkownik archiwalny

  Z tego co pamiętam, to zderzak jest na 4 śrubach na klucz 12 mm (konkretnie 2 śruby i 2 nakrętki) + ślizgi po bokach + ew. wsporniki pod ślizgami. Żeby go zdjąć trzeba wyjąć kierunkowskazy ze zderzaka (odsłaniają śruby), nakrętki są od strony komory silnika pod reflektorami (nie trzeba ich demontować). Dokładka zderzaka jest chyba złapana na 2 śrubki lub nakrętki na klucz 10 do błotnika - dostęp we wnęce błotnika od str. koła. Ze ślizgów nic nie trzeba odkręcać, tylko wysuwasz zderzak, a wsporniki jak masz to pewnie skorodowały - są pod ślizgami, na dole/krańcu zderzaka i spinają go z fartuchami. No i oczywiście jak masz plastikowe nadkola w błotnikach, to musisz odkręcić.


Log in to reply