Problem z licznikiem

• Użytkownik archiwalny

Witam...Jako, że "niedzielna praca w g..no się obraca" mam problem z licznikiem
    Niedawno załatwiłem diody SMD do licznika, gdyż stare oświetlenie działało tylko na jednej lampce...
    Zabrałem się do tego dziś, bo to przecież nic wielkiego - pomyślałem...
    Najpierw zepsułem zatrzask złącza po lewej stronie.
    Założyłem diody, świecą ładnie...aleee...
    Nie działa obrotomierz i kilka kontrolek ważnych kontrolek, m.in. CheckEngine, kontrolka ładowania, kontrolka oleju.
    Kontrolki świateł drogowych i awaryjnych (kierunków też) ok.
    Nie wiem jak jest ze wskaźnikiem temperatury i paliwa.
    Przedtem wszystko było idealnie prócz braków w podświetleniu.
    Wszelkie wskazówki mile widziane.
    Nie wiem czy to coś z kabelkami czy np. ścieżki na liczniku.

Najgorsze jest to, że więcej złego wyszło niż dobrego i z tego powodu jestem na siebie niezmiernie zły...

• Użytkownik archiwalny

Witam...Jako, że
    "niedzielna praca w g..no się obraca" mam problem z licznikiem
    Niedawno załatwiłem
    diody SMD do licznika, gdyż stare oświetlenie działało tylko na jednej lampce...
    Zabrałem się do
    tego dziś, bo to przecież nic wielkiego - pomyślałem...
    Najpierw zepsułem
    zatrzask złącza po lewej stronie.
    Założyłem diody,
    świecą ładnie...aleee...
    Nie działa
    obrotomierz i kilka kontrolek ważnych kontrolek, m.in. CheckEngine, kontrolka
    ładowania, kontrolka oleju.
    Kontrolki świateł
    drogowych i awaryjnych (kierunków też) ok.
    Nie wiem jak jest
    ze wskaźnikiem temperatury i paliwa.
    Przedtem wszystko
    było idealnie prócz braków w podświetleniu.
    Wszelkie wskazówki
    mile widziane.
    Nie wiem czy to coś
    z kabelkami czy np. ścieżki na liczniku.
    Najgorsze jest to,
    że więcej złego wyszło niż dobrego i z tego powodu jestem na siebie niezmiernie
    zły...

Dobrze docisnąłeś wtyczki? Stawiam, że któraś nie kontaktuje.
    W razie czego mam 2 komplety zegarów "na części" to sobie poskładasz jeden sprawny

• Użytkownik archiwalny

Nie działa
    obrotomierz

Zapewne nie do końca wsadziłeś linkę od skrzyni biegów do licznika. Trzeba było ją sobie odpiąć od skrzyni i popuścić trochę, to licznik by spoko wyszedł a i samo potem wpinanie tego było by o niebo lepsze.

i kilka kontrolek ważnych kontrolek, m.in. CheckEngine, kontrolka
    ładowania, kontrolka oleju.

Mi raz upaliło ścieżkę od kierunku, ale u Ciebie prawdopodbnie nie dopięta kostka.
    W razie czego oglądnij tył licznika

• Użytkownik archiwalny

Kostki poprawiałem z 5 razy, więc to nie może być to
    Gdyby ktoś wiedział w której kostce są poszczególne rzeczy, które mi nie działają to będę wdzięczny.

• Użytkownik archiwalny

Linka od skrzyni biegów do licznika odpowiada za prędkościomierz, nie obrotomierz

• Użytkownik archiwalny

linka idąca od skrzyni biegów to linka prędkościomierza i nie ma nic wspólnego z obrotomierzem oprócz tego ze licznik prędkości też ma wskazówkę.

aby sprawdzić ktora to kostka, odpinaj te działające i sprawdzaj co się odłacza lub wyjmij licznik i leć po ścieżkach aby sprawdzić która kostka robi problemy.

• Użytkownik archiwalny

Ponadto kontrolka ładowania świeci się podczas jazdy i wskaźnik temperatury podnosi się maksymalnie na tyle ile wskaźnik paliwa.
    Możliwe, żeby to było coś przed kostkami?

• Użytkownik archiwalny

moze masę urwałeś przypadkiem ? gdzies kiedys widziałem schemat gdzie są masy w aucie. sprawdz przy nogach kierowcy przy lewym słupku, pośrodku pod konsolą za zapalniczką

• Użytkownik archiwalny

Linka od skrzyni
    biegów do licznika odpowiada za prędkościomierz, nie obrotomierz

Rzeczywiście, obrotomierz mi działał, prędkościomierz nie więc napewno jakaś kostka za to odpowiada.

Ponadto kontrolka ładowania świeci się podczas jazdy i wskaźnik temperatury podnosi się maksymalnie na tyle ile wskaźnik paliwa.

Ja tak mam, jak włącze stacyjkę z pozycję on.

• Użytkownik archiwalny

Rzeczywiście, obrotomierz mi działał, prędkościomierz nie więc napewno jakaś kostka za to odpowiada.
    Ja tak mam, jak włącze stacyjkę z pozycję on.

Wiem jak było i wiem jak jest...i nie jest dobrze
    Tak właśnie pomyślałem przed zalogowaniem, że może masa, pogrzebie jeszcze dziś, najwyżej znowu złoże, bo jutro trzeba jechać.

• Użytkownik archiwalny

Problem rozwiązany - przyczyną była przerwana ścieżka

• Użytkownik archiwalny

Problem rozwiązany

• przyczyną była przerwana ścieżka

Dobrze mówiłem swoją drogą ciekawe, bo u mnie też jedną ścieżkę upaliło, choć nawet nie wiem jakim cudem.

Log in to reply