Uszczelka przy aparacie zapłonowym

• Użytkownik archiwalny

Witam,

Mam mały przeciek oleju przy aparacie zapłonowym. Na początku myślałem, że to z miski, ale po wizycie na kanale, okazało się że to z okolic właśnie aparatu zapłonowego. Czy ktoś może wie jaki jest rozmiar znajdującej się tam uszczelki? Czy wymiana jest mocno skomplikowana?
    Mój Swift to 1.0 rok 2002.

• Użytkownik archiwalny

nasza wyszukiwarka zlosnikia nie jest najlepsza. ja stosuję google:
    site:zlosniki.pl uszczelniacz aparat zapłonowy swift

i znajdziesz odpowiedzi cię interesujące

• Użytkownik archiwalny

24x3mm?

• Użytkownik archiwalny

A może tak podałbyś mi więcej szczegółów? Przejrzałem już wiele info na ten temat w necie, ale jest opisanych tak wiele wersji dotyczących różnych silników, że w końcu to już nie wiem czego szukać. Nie chce iść do Aso, wolę odwiedzić sklep z uszczelkami i sam kupić odpowiedni rozmiar z parę złoty.

• A może tak podałbyś
    mi więcej szczegółów? Przejrzałem już wiele info na ten temat w necie, ale jest
    opisanych tak wiele wersji dotyczących różnych silników, że w końcu to już nie wiem
    czego szukać. Nie chce iść do Aso, wolę odwiedzić sklep z uszczelkami i sam kupić
    odpowiedni rozmiar z parę złoty.

ja rozkręciłem aparat, zmierzyłem oring, złożyłem wszystko do kupy i kupiłem nowy w sklepie i potem założyłem - proste?

• Użytkownik archiwalny

swift-manual.cba.pl/

skorzystaj z tej strony, wejdz w mk5 ---> wykaz części i poszukaj rysunku z aparatem zapłonowym lub głowicą.

musisz szukać dla SF310. lub jeżeli nie pisze do jakiego czyli do wszystkich swiftów takie samo jest.

wpisujesz sobie nr OEM wg tej strony w wyszukiwarce i szukasz

"przetrwaj albo zostań zgnieciony" trzeba sobie radzic samemu jak można

• Użytkownik archiwalny

swift-manual.cba.pl/
    skorzystaj z tej
    strony, wejdz w mk5 ---
    musisz szukać dla
    SF310. lub jeżeli nie pisze do jakiego czyli do wszystkich swiftów takie samo jest.
    wpisujesz sobie nr
    OEM wg tej strony w wyszukiwarce i szukasz
    "przetrwaj albo
    zostań zgnieciony" trzeba sobie radzic samemu jak można

Najlepiej beczeć na forum:
    Cyt:
    "Witam serdecznie i przepraszam za odgrzebanie tematu. Otoz mam ten sam problem rozwiazany. Bylem dzis w suzuki serwisie i zakupilem wlasnie taki oring za 34,05(do zaplaty tylko jedyne 34PLN :D).
    jest to okragly oring (jak Hula-Hop)wykonany z gumy o sdenicy 3,5mm.Pozostałe wymairy to:
    Srdenica zewnetrzna 30-31mm
    Srednica wewnetrzna 23-24mm, pod warunkiem ze moja sufmairka jest OK.Napisalem przedzial, bo jest to elastyczne i trudne do zmierzenia ale pewnie jest to jakis znormalizowane. Dodam jeszcze ze na opakowaniu jest napisane: PART NO. 33278-54E10"

5 minut szukania na forum.

A TUTAJ rysunek.

• Użytkownik archiwalny

staram się kolegę nauczyć jak sobie radzić samemu bez pokazywania mu co i jak

• Użytkownik archiwalny

staram się kolegę
    nauczyć jak sobie radzić samemu bez pokazywania mu co i jak

IMHO tylko banem można czegoś jeszcze nauczyć w tych ciężkich czasach

• Użytkownik archiwalny

Dziękuje wszystkim za odpowiedź! Zgadzam się, że trzeba sobie radzić i szukać, ale skoro mi się nie udało to uważam, że po to jest takie forum, aby można było napisać i dopytać.
    Niestety nie posiadam również garażu, żeby rozebrać całość, wyjąć o ring i iść z nim do sklepu.
    Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc!

• Użytkownik archiwalny

Dziękuje wszystkim
    za odpowiedź! Zgadzam się, że trzeba sobie radzić i szukać, ale skoro mi się nie
    udało to uważam, że po to jest takie forum, aby można było napisać i dopytać.
    Niestety nie
    posiadam również garażu, żeby rozebrać całość, wyjąć o ring i iść z nim do sklepu.
    Jeszcze raz
    dziękuje wszystkim za pomoc!

Do odkręcenia dwóch śrub mocujących aparat to aż garaż jest potrzebny ?
    Z tego co wiem to grzechotka i dobry torx z nasadką.
    Poza tym wymiary miałeś już podane, więc od tego czasu powinieneś mieć już nowy oring założony.
    Zawsze możesz kupić w ASO, z reguły wysyłają części jak nie masz go na miejscu. Wtedy problem wymiarów zniknie
    Tak, forum jest po to, żeby pomagać podając informacje a nie szukać ich na nim za innych.
    To taka mała różnica.
    Jak zawitasz w przyszłości na forum czterech kółek to z taką filozofią długo na nim nie posiedzisz.

Log in to reply