Broki / kapsle - Swift MK3 1.0 G10A

• Użytkownik archiwalny

Przeszukałem forum i nie znalazłem żadnego tematu odnośnie broków, kapsli, ewentualnie zaślepek silnika - jak zwał tak zwał.
    Problem to delikatnie kapiący płyn chłodniczy spod obudowy rozrządu. Pompa wygląda na sprawną, nic nie cieknie spod simeringu (łożysko nie huczy, brak wibracji na kole). z dławika (tej małej dziurki w pompie) też nic nie leci.

Gdzie znajdują się broki w tym silniku i jakie są ich wymiary?

• Użytkownik archiwalny

Przeszukałem forum
    i nie znalazłem żadnego tematu odnośnie broków, kapsli, ewentualnie zaślepek silnika

• jak zwał tak zwał.
      Problem to
      delikatnie kapiący płyn chłodniczy spod obudowy rozrządu. Pompa wygląda na sprawną,
      nic nie cieknie spod simeringu (łożysko nie huczy, brak wibracji na kole). z dławika
      (tej małej dziurki w pompie) też nic nie leci.
      Gdzie znajdują się
      broki w tym silniku i jakie są ich wymiary?

Producent nie przewidział takich rzeczy.
    Ściągnij osłonę rozrządu, bo uszczelka pompy nie jest okrągła i pewnie cieknie akuratnie w miejscu pod osłoną.

• Użytkownik archiwalny

Producent nie
    przewidział takich rzeczy.
    Ściągnij osłonę
    rozrządu, bo uszczelka pompy nie jest okrągła i pewnie cieknie akuratnie w miejscu
    pod osłoną.

Czyli jutro muszę to wszystko wybebeszyć...

• Użytkownik archiwalny

Czyli jutro muszę
    to wszystko wybebeszyć...

Możesz kiedy Ci pasuje, ale roboty nie unikniesz.
    Skoro twierdzisz, że pompa jest ok to lepiej kup sobie wcześniej uszczelkę i pojemnik na płyn chłodzący, bo trzeba spuścić z chłodnicy.

• Użytkownik archiwalny

Możesz kiedy Ci
    pasuje, ale roboty nie unikniesz.
    Skoro twierdzisz,
    że pompa jest ok to lepiej kup sobie wcześniej uszczelkę i pojemnik na płyn
    chłodzący, bo trzeba spuścić z chłodnicy.

nanbu dziękuję za pomoc

• Użytkownik archiwalny

Walnęła uszczelka pod pompą wody. Niestety uszczelki dokupić się nie da... Zmówiłem nową pompę (48 euro), wymieniam komplet, nie będę kleił nic na silikon. Rozbabranie wszystkiego zajęło mi godzinkę

Log in to reply