wymiana szpilek w kole


 • Użytkownik archiwalny

  Wymieniał ktoś szpilki koła w suzuki Swift 2001r. ? Trzeba zdejmować piastę ? Jeżeli nie to jakim sposobem bo ja nie mogłem wbić ze względu na ograniczenie ruchów w nadkolu.


 • Użytkownik archiwalny

  Ja wymieniałem w tyle jedną i na przodzie 2 (swift 1993r - ale to są te same śruby raczej). Piasty nie ściągasz. Na tyle jest gorzej. Jak masz tam bębny to musisz je ściągnąć i wybić śrubę z bębna no i wcisnąć nową. Szpilki wyglądają tak jak na aukcji:

  http://allegro.pl/szpilki-do-dystansow-i-felg-12x1-25-nissan-suzuki-i1318909187.html - to nie jest reklama tylko przykładowy 1 lepszy link jaki znalazłem.

  Ogólnie na przodzie mam jedną szpilke z Daewo matiz'a jak sie nie myle - jest po prostu krótsza.

  Co do samego bębna to ściągasz go odkręcając tą środkową śrubę (klucz 19, albo 21 chyba) - ona jest pod takim jakby kapselkiem który zciągniesz najlepiej płaskim, cieńkim śrubokrętem.

  Na przodzie z kolei po prostu zdejmij koło i ustaw daną szpilkę tak żeby z 2 strony w danym miejscu nie przeszkadzała blacha która jest przy piaście i wybij szpilke. Troche tam musiałem sie posiłować. Ogólnie ja wtedy wymieniałem tarcze, ale bez zciągania można też te szpilki wybić.

  Nie miałem tam wielkeij filozofii....mysle że w 2001r te szpilki sie akurat nie pozmieniały....


Log in to reply