Suzuki Swift 1.3 GTI; Nieszczelność wtryskiwacza.


 • Użytkownik archiwalny

  Witam, ostatnio w moim Suzuki Swift 1.3 GTI 91 zauważyłem że wtryskiwacz ma drugim cylindrze ma wycieki benzyny i chciałem się zapytać co można z tym zrobić? Nie mam doświadczenia w silnikach z pełnym wtryskiem. Czy nie ma tam czegoś co wyciągając moge rozregulować bo może jest problem z uszczelką albo cos. Zawsze można sprawdzić. Przydadzą mi się jakieś wskazowki dotyczące demontarzu. Na zimnym silniku delikatnie słychać jakby silnik pracował na trzy cylindry a na rozgrzanym na wyrzszych rpm podczas przyspieszenia słychać niezbyt idealna prace silnika. Pisze w ten sposób bo trudno mi to opisać. Z góry dziękuje a odpowiedź. Pozdrawiam.


 • Użytkownik archiwalny

  Generalnie są dwie możliwości - albo padła uszczelka w górnej części wtryskiwacza (ale wtedy zazwyczaj bardzo mocno sika benzyną, a nie cieknie), albo poszedł sam wtryskiwacz i trzeba go wymienić. Osobiście przerobiłem obydwie te awarie.
  Generalnie odkręcasz dwie śruby mocujące listwę wtryskową i DELIKATNIE podnosisz ją tak, żeby wysunąć ją z przynajmniej 1 i 2 wtryskiwacza. Warto wtryskiwacze trochę popchnąć w dół, żeby wyszły z listwy, wtedy będzie można je łatwiej wyjąć. Jak wyjmiesz wtryskiwacz to prawie na końcu górnej części zauważysz wyżłobiony rowek i uszczelkę, łatwo ocenić jej stan.


 • Użytkownik archiwalny

  Dzięki za wskazowki Ralph, zabiore się za to jak najszybciej i odezwe się z wynikami mojej pracy.:) Pozdrowienia.


 • Użytkownik archiwalny

  Już wiem co jest usterką. Uszkodzona górna uszczelka wtryskiwacza. Dziś już nie pojeżdze ale jutro zakupie uszczelke i zobaczymy. To może być wina pracy silnika na te "trzy cylindry"? Podejrzewam jeszcze świece które poprzedni właściciel chyba w ogole nie wymieniał i kable WN. Zakupiem to autko ze dwa tygodnie temu to dopiero zaczynam go doprowadzać do porządku. <img src="/images/graemlins/hmm.gif" alt="" /> Mam jeszcze do roboty wycieki oleju. To starać się o nowe uszczelki czy stare wyczyścić i na sylikon (misa, aparat zapłonowy, itd..)?


 • Użytkownik archiwalny

  go doprowadzać do porządku. Mam jeszcze do roboty wycieki oleju. To starać się o nowe uszczelki czy stare
  wyczyścić i na sylikon (misa, aparat zapłonowy, itd..)?

  seryjnie miska olejowa jest na silikonie ale możesz kupić uszczelkę korkową w Intercarsie (wczesniej mieli w JC auto) Takomy do 1.3 8v - pasuje do GTI


Log in to reply