[FAV] Po wyłączeniu silnika dalej świecą się kontrolki ...


 • Użytkownik archiwalny

  Witam. Problem jak w temacie. Ostatnio po wyłączeniu silnika świecą się kontrolki na desce rozdzielczej i działają np. wycieraczki. Po trzaśnięciu drzwiami pasażera lub kierowcy gasną i wszystko jest ok. Jednakże wystarczy parę razy trzasnąć i dalej się zaświecają. Problem jest poważny bo już 3 razy w ostatnim czasie jak rano chciałem jechać do pracy, to akumulator całkowicie był rozładowany. Chciałem się zapytać czy może ktoś miał podobny problem i gdzie mogę szukać usterki. Auto było wstępnie sprawdzone. Ruszając kabelkami w środku nic się nie dzieje, tzn nic się nie włącza samoczynnie. Sprawdziłem też skrzynkę bezpiecznikową i tam tez niby wszystko ok. Problem występuje jedynie wtedy, jak już wspomniałem, jak zatrzasnę drzwi. Z góry dzięki.


 • Użytkownik archiwalny

  Witam kolegę !
  Moim zdaniem radzę posprawdzać instalację elektryczną możliwe że masz zwarcie na kostce od stacyjki, lub coś w skrzynce bezpieczników( przelutuj ). Szukaj po kolei wyjmując bezpieczniki i bedziesz wiedział przynajmniej w jakim obwodzie szukać usterki(upłuwu prądu do masy) jest coś nie tak.Także posprawdzaj bezpieczniki ich stan. Powodzenia życzę =)


 • Użytkownik archiwalny

  Ja miałem coś podobnego tzn. kontrolki nie gasły z resztą odbiorników nie próbowałem, ale ja mam LPG i gdy zostawiałem na benzynie tak właśnie się działo, powodem była luźna masa przy gaźniku.


Log in to reply