favorit długo łapie obroty na lpg


 • Użytkownik archiwalny

  Witam posiadam skode favorit 1992r 1.3L na gazie śmiga ładnie tylko mam problem z obrotami na zimnym silniku. Kiedyś o tej porze to tylko chwile pogazowałem i obroty wchodziły normalne czyli coś koło 1000obr/min a teraz to praktycznie muszę rozgrzać silnik do normalnej temperatury żeby uzyskać normalne obroty. Proszę napisać od czego to może zależeć bądź jak to wyregulować.


 • Użytkownik archiwalny

  nie wiem jaką masz instalke ale przy tradycyjnej nie możliwe jest żeby od startu zimnego silnika pracował on normalnie- poza sytuacją gdy mieszanka jest bogata (wyższe zużycie gazu)a zacznij od najprostszych spraw- wypuść zanieczyszczenia z parownika(gdy jest nagrzany po pracy)


 • Użytkownik archiwalny

  tylko tą śrubkę do spuszczania zanieczyszczeń mam na samej górze parownika. Może tak być???czy trzeba ściągnąć parownik?? bo niedawno ją odkręcałem na rozgrzanym parowniku i wyłączonym silniku ale nic nie wyleciało


 • Użytkownik archiwalny

  to ktoś poszedł po bandzie i zamontował parownik bezmyślnie bo tak było mu wygodnie
  i samo odkręcenie parownika i obrócenie go może niczego nie zmienić (nie wiemy jaki masz parownik?) i być może w tej sytuacji bedziesz go musiał otworzyć i wyczyścić(oczywiście tylko część gazową)


Log in to reply