Silnik stuka gdy jest uruchamiany na zimno

• Użytkownik archiwalny

Witam

Mam mały problem z silnikiem. Gdy dopalam po nocy (zimnej) silnik słychać jakieś dziwne stukanie mam silnik 1.4 MPI. Mo ok 5 min stukanie zanika. Ostatnio jak stukało zaglądnąłem do silnika i stukanie dochodziło z lewej strony w okolicach 1 wtrysku patrząc od lewej. Ogólnie jak jest ciepło nic nie stuka. Na pewno nie jest to łańcuch, słychać go ale to jest inny dźwięk.
    Pozdrawiam

Dodam że;

• olej mam,(ten w głowie też)
    • i inne podstawowe płyny i przeglądy dotyczące eksploatacji auta i w teorii auto ma być sprawne.

Kurcze dziś rano zimno i stuki powróciły. Czy nikt z was nie nadział sie na takie problemy? Proszę o jakieś wskazówki.

• Użytkownik archiwalny

Witam
    Mam mały problem z silnikiem. Gdy dopalam po nocy (zimnej) silnik słychać jakieś dziwne stukanie
    mam silnik 1.4 MPI. Mo ok 5 min stukanie zanika. Ostatnio jak stukało zaglądnąłem do
    silnika i stukanie dochodziło z lewej strony w okolicach 1 wtrysku patrząc od lewej.
    Ogólnie jak jest ciepło nic nie stuka. Na pewno nie jest to łańcuch, słychać go ale to jest
    inny dźwięk.
    Pozdrawiam

Olej masz?

• Użytkownik archiwalny

Witam

Mam mały problem z silnikiem. Gdy dopalam po nocy (zimnej) silnik słychać jakieś dziwne stukanie
    mam silnik 1.4 MPI. Mo ok 5 min stukanie zanika. Ostatnio jak stukało zaglądnąłem do
    silnika i stukanie dochodziło z lewej strony w okolicach 1 wtrysku patrząc od lewej.
    Ogólnie jak jest ciepło nic nie stuka. Na pewno nie jest to łańcuch, słychać go ale to jest
    inny dźwięk.

Pozdrawiam

Dodam że;

• olej mam,(ten w głowie też)
    • i inne podstawowe płyny i przeglądy dotyczące eksploatacji auta i w teorii auto ma być
      sprawne.

Zawory może stukają...

Log in to reply