instruktor nauki jazdy kat B

• Użytkownik archiwalny

Tak się zastanawiam nad tym tematem, interesuje mnie jak wygląda kurs tzn. co obejmuje, czy trzeba mieć jakieś szczególne predyspozycje?? Jak wygląda sprawa z egzaminem, czy jeśli nacodzień poruszam się samochodem to mogę mieć problem ze zdaniem egzaminu. Raczej czekam na odpowiedzi od osób które są instruktorami nauki jazdy kategorii B.

• czy trzeba mieć jakieś szczególne
    predyspozycje??
    Na pewno co jakiś czas będziesz miał robione badania psychomotoryczne, czy jak im tam (np. na refleks). Instruktor mi wspominal ze na takich byl jak sie uczylem

Co do predyspozycji: niesamowitą cierpliwość i dar tłumaczenia przede wszystkim

czy jeśli nacodzień poruszam
    się samochodem to mogę mieć problem ze
    zdaniem egzaminu.
    Myślę, że jedno nic nie ma wspólnego z drugim. Prawdopodobnie mógłbyś spokojnie oblać nawet egzamin na "B" - to w dalszym ciągu jest bardzo zależne od egzaminatora...

odpowiedzi od osób które są instruktorami
    nauki jazdy kategorii B.
    No niestety takich uprawnień nie mam

Tutaj masz co nieco:
    http://www.naukajazdy.pl/nauka_jazdy/instruktor.html

• Użytkownik archiwalny

• prawo jazdy minimum 3 lata
    • wykształcenie minimum średnie
    • badania psychologiczne zaliczone
    • zaświadczenie lekarskie

Wiem, bo tydzień temu skończyłem kurs i czekam na egzamin państwowy

• Użytkownik archiwalny

To może odpowiesz jeszcze na pytanie ile trwa taki kurs? Jak wyglądają badania lekarskie( czy są standardowe jak na prawo jazdy). I ogólnie jak przebiega taki kurs

• Użytkownik archiwalny

Dzięki za odpowiedź, strona b. ciekawa jest co poczytać

• Wiem, bo tydzień temu skończyłem kurs i czekam
    na egzamin państwowy

To prawda, że jak ileś am razy się nie powiedzie, to już w ogóle nie można zostać instruktorem/egzaminatorem? Kiedyś tak słyszałem, ale nie dochodzilem, czy to prawda

• Użytkownik archiwalny

To może odpowiesz jeszcze na pytanie ile trwa
    taki kurs? Jak wyglądają badania
    lekarskie( czy są standardowe jak na prawo
    jazdy). I ogólnie jak przebiega taki kurs

Kurs u mnie trwał trzy miesiące, zajęcia co weekend

Badanie lekarskie zwykłe jak na kat.B

Badanie psychologiczne takie same jak na taxi plus kilka dodatkowych pytań badających nerwowość i cierpliwość.

Na kursie bardzo dużo nauki o przepisach i trzeba wykuć cały kodeks drogowy aby mieć go w jednym palcu

• Użytkownik archiwalny

To prawda, że jak ileś am razy się nie
    powiedzie, to już w ogóle nie można zostać
    instruktorem/egzaminatorem? Kiedyś tak
    słyszałem, ale nie dochodzilem, czy to
    prawda

Dwa niezdane egzaminy i trzeba wybulić dodatkowe 400 zł aby odbyć kurs dodatkowy minimum 5h teorii

Log in to reply