Rozmiar szpilek (radełka)


 • Użytkownik archiwalny

  Witam wszystkich swiftomaniaków.
  Ostatnio do naszego swifta zakupione zostały nowe kółka, ale pojawiły się pewne problemy z ich założeniem. Okazało się, że seryjne szpilki są tak krótkie, że koło ledwo się na nich trzyma. <img src="/images/graemlins/sciana.gif" alt="" /> Postanowiliśmy wymienić szpilki na dłuższe, jednak wymierzając je, zapomnieliśmy o wymierzeniu radełka. Czy ma ktoś może dokładne wymiary radełka, a najlepiej całej szpilki seryjnej?

  Czy za krótkie szpilki to przypadłość wszystkich swiftów, czy tylko nam trafił się taki problem?
  Czy ma ktoś może dojście do w miarę tanich szpilek i nakrętek? Przeglądając allegro i odwiedzając różne serwisy, komplet szpil + nakrętek (w tym zabezpieczających) to koszt ponad 300 zł <img src="/images/graemlins/sick_.gif" alt="" /> Troche dużo.


 • Użytkownik archiwalny

  Czy za krótkie szpilki to przypadłość wszystkich swiftów, czy tylko nam trafił się taki problem?

  Krótkie szpilki? Ja miałem za któtkie szpilki ale przez niewlasciwe nakrętki. Bo do alusów nakrętki są inne, stożkowe, one się głębiej wkręcają...


 • Użytkownik archiwalny

  Krótkie szpilki? Ja miałem za któtkie szpilki ale przez
  niewlasciwe nakrętki. Bo do alusów nakrętki są
  inne, stożkowe, one się głębiej wkręcają...

  To i tak za malo. Moje nakretki (najglebsze jakie byly do dostania) robily max 5-6 obrotow. Oryginalne nakretki do stalowek robily okolo 4 obrotow.

  Podejrzewam ze to kwestia modelu i producenta felgi - niektore sa grubsze od innych i tyle.

  Mi pomysl podsunal MadMar. Jak przeszukasz archiwum technicznego to znajdziesz watek ze zdjeciem nakretki zaproponowanej przez niego. Ja stoczylem moje nakretki na ten wzor i odrobine rozwiercilem otwory w felgach. Efekt jest taki, ze nakretki nakrecaja sie na jakies 8-9 obrotow. Przejechalem na nich od zalozenia jakies 3000 km osiagajac predkosci do 180 km/h. Nic sie nie odkreca i nie bije wiec jestem zadowolony.


 • Użytkownik archiwalny

  WITAM

  Też mnialem problem ze szpilkami ale załozylem na takie jakie byly felgi i jakos sie trzyma, przejechalem takim swifciakiem przez cała Europe do Hiszpani i spowrotem i sie trzyma.
  Uważam ze niema sie czego bac wystarcz dobrze przykrecic i chula !!


Log in to reply