Nie działa nawiew


 • Użytkownik archiwalny

  Witam wczoraj gdy uruchomiłem silnik nawiew działał gdy go wyłączyłem nie mogłem go włączyć. Podczas jazdy na zakręcie załączył się na kilka sekund, później stukałem w niego ręko i nic. Sprawdziłem bezpiecznik jest dobry i dochodzi do niego prąd. Co może być przyczyną nie działania, może spotkał się ktoś z takim przypadkiem.
  Z góry dziękuje za odpowiedzi.


 • Użytkownik archiwalny

  Prawdopodobnie szczotki do wymiany.


 • Użytkownik archiwalny

  Czy trzeba odkręcać jakieś elementy tapicerki żeby zdemontować silnik
  dodam że sprawdzałem dopływ prądu w kostce przy włączniku nawiewu i tam on nie dochodzi


 • Użytkownik archiwalny

  Sprawdź jeszcze czy jest prąd w kostce dochodzącej do samego wentylatora być może coś po drodze padło a nie wentylator od strony kierowcy pod środkową konsolą będzie widać złącze. • Mi się tak zdarzało z 20 razy :),że po odpaleniu przestawiam nawiew z "OFF" na "ON" a on nic,jak pojeździłem chwile i był ustawiony na nawiew to po 5min-1h się załączał,a że non stop o tym zapominałem bo jakoś mi to nie przeszkadzało to po roku obadałem i już dokładnie nie pamiętam ale jedno z dwóch zrobiłem.

  -miałem nie odpowiedni bezpiecznik wsadzony
  -miałem odpowiedni ale zamieniłem go na nowy taki sam

  i od paru lat mam spokój,ani razu to nie wystąpiło.


 • Użytkownik archiwalny

  Dziś wziąłem się za szukanie przyczyny, podłączyłem silnik na krótko i działa wyjąłem rezystor i też działa na największych obrotach. Po 5-10 min znów nie chciał się włączył i za parę minut włączył się. Myślę że może być to wina włącznika


Log in to reply