Wymiana Sprzęgła- opis i zafascynowanie ; D


 • Użytkownik archiwalny

  Cześć
  Chciałem opisać swoją prace w dniu dzisiejszym i w następnych dniach.

  Mojego ticola wprowadziłem na kanał i zabrałem się za demontaż,przedniego zderzaka, akumulatora, chłodnicy z wentylatorem, pasy: górny i środkowy zaraz za belką. Następnie demontaz parownika, linek: gazu i sprzęgła. Potem rozłączyłem wszystkie kostki szybkozłączki od góry silnika oraz przewód WN od cewki do kopułki, filtr powietrza i przesuwke Winter/Sammer. Następnie podwiesiłem silnik na pasach bezpieczeństwa od malucha i wciągarką przekładniową ręczną (kołowrotek) i zdemontowałem sanki oraz łapę silnika tylną niedaleko rozrusznika. Następnie zdemontowałem kołą, poluzowąłem amortyzatory i zdemontowałem półosie. Odłączyłem przewody od rozrusznika i alternatora, przeowdy paliwowe oraz węże od nagrzewnicy.No i wreszcie nadszedł czas na postawienie samochodu na wszystkie kołą i uniesienie silnika do góry, gdy silnik był nad belką karoserii wypchałem samochod z garażu a silnik został w garażu.
  Odkeciłem rorusznik i silnik od skrzyni oraz wymieniłem zużyte sprzęgło na nowe oraz łożysko wyciskowe.(niestety nie zrobiłem zdjęćia jak mam zamontowane nowe sprzegło ale jutro zrobie fotke i dodam)

  Troche fotek:

  Kliknij aby rozwinąć spojler

  http://imageshack.us/photo/my-images/841/dsc05252pe.jpg/
  http://imageshack.us/photo/my-images/96/dsc05254t.jpg/
  http://imageshack.us/photo/my-images/69/dsc05256pm.jpg/
  http://imageshack.us/photo/my-images/171/dsc05258k.jpg/
  http://imageshack.us/photo/my-images/99/dsc05259c.jpg/

  Przy demontażu zauważyłem, że jest do wymiany osłona przegubu lewej półosi (musiała dzisiaj strzelić, bo wczoraj jak wyważałem koła nie widziałem), przewody paliwowe w komorze silnika, bo są łączone w 3 miejscach, a można zrobić jeden cały, uszczelniacze półosi w skrzyni przepuszczają olej.Najlepiej jakiej firmykupić uszczelniacze oraz jak te zuzyte zdemontować a nowe zamontować, macie jakieś ciekawe sposoby, żeby się nie pieprzyć??

  CDN!!!

  Edit: pozwoliłem sobie przerzucić fotki na serwer forumowy i trochę je przy okazji podkolorować
  mariuz

  Spoko mariuz : D

  No to ciąg dalszy nastąpił...

  Więć w niedziele rano wstałem (godzina 10;00 : D) zjadłem sniadanie, wypiłem kawe i wziąłem się za skręcanie skrzyni ze silnikiem oraz przykrecenie rozrusznika.
  Następnie podwiesiłem silnik na kołowrotku i pasach bezpieczeńśtwa od malucha (foty) i montowałem silnik do karoserii, przykreciłem silnik do podszek, przymocowałem przewody od rozrusznika i alternatora, podłączyłem okablowanie, które przy demontażu były odczepiane, zamontowałem sanki oraz przykręciłem wydech, ale przed p[rzykręceniem wydechu musiałem przyspawać kawał śruby bo przy odkręcaniu jedna sie ukręciła. Nastęnie chłodnica + wentylator, musiałem wymienić kopułkę, ponieważ uległa zniszczeniu przy montazu silnika, dokręciłem stabilizator, przymocowałem parownik oraz filtr powietrza i popodłączłęm przewody od cieczy chłodzącej i paliwowe. Po 30 minutowym rozmyślaniu doszedłem do ładu z podciśnieniami, przymocowałem linki: sprzegła, gazu, prędkościomierza, zalałem skrzynie olejem Hipol do skrzyni automatycznej : D (sprzedawca w Arpolu też ma tico i mówił że tylko taki leje, miekko biegi wchodzą ) : D Zalałem układ cieczą chłodzącą Petrygo, podłąćzyłem AKU i zakręciłem rozrusznikiem po kilku razowym kręceniu przypomniało mi się ze zamkniety jest zawór od gazu przy butli otworzyłem zawór i silnik odpalił. Zamontowałem zderzak i chciałem zrobić jazdę próbną, ale nie szło jechać. Wciskam 1 bieg gaz do dechy a on stoi, myśle aha linka za mocno podciągnieta i zostawiłem go i poszedłem do domu ; D

  Dzisiaj (poniedziełek) wróciłem z pracy, wziąłem peugeota i pojechałem wyregulować linkę i tutaj zaczęły się schody. Poluzowałem linkę i samochod ruszył ale na wysokich obrotach nie przenosi skzynia napędu na koła tak jakby cały czas łozysko dociskało docisk. Linka jest luźna, wsteczny bieg trochę ciężko wchodzi.
  I tu jest moje pytanie czy jak pojeżdżę troche to sprzegło się uleży i bedzię wszystko dobrze czy jest coś nie tak?? Sprzęgło było identyczne jak to stare wszystko elegancko pasowało.

  wiecej fotek niestety nie mam przy montażu ponieważ padła mi bateria ; / dodam jeszcze dwie.

  Jakby ktoś chiał mogę zrobić manual z wymiany sprzegła z demontażem silnika.


Log in to reply