tico klikanie stukanie prawy przód


 • Użytkownik archiwalny

  Witam, szukałem sporo na forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Mianowicie z przodu z prawej strony coś klika, stuka. Słyszalny jest ten dźwięk gdy koła skręcone są maksymalnie w prawo i przyspieszy się (objawy jak na przegub), słychać rownież na nierownosciach podczas jazdy. Wymieniłem wahacz, gumy syabilizatora, tuleje, koncowki ukl kier. Prosze o ppdpowiedz co to moze byc, z gory dziekuje.


 • Użytkownik archiwalny

  A wymieniłeś ten przegub? ile masz na nim zrobione?


 • Użytkownik archiwalny

  Kolega napisał,że to tylko objawy jak na przegub. Na odległość ciężko stwierdzić jaki to typ klikania stukania ale jest jedna metoda. Jedź na jakiś bezpieczny teren , skręć koła maksymalnie, wystaw aparat z funkcją nagrywania bądź nie wiem co tam masz i nagraj i wstaw. Na pewno słysząc ten dźwięk o ile wyraźnie będzie nagrane, będzie można rozszyfrować.


 • Użytkownik archiwalny

  Sprawdź jeszcze, czy śruba na piaście jest porządnie dokręcona.

  Kiedyś po wymianie gumy na przegubie dokręciłem ją kluczem dynamometrycznym "jak w książce pisze" i po pewnym czasie było takie postukiwanie, pozgrzytywanie i inne nieokreślone bliżej dźwięki...

  Co się naszukałem to moje. Okazało się, że śruba na piaście albo się poluzowała, albo była za słabo dokręcona. Dowaliłem dużo mocniej, zabiłem zabezpieczenie i dźwięk zniknął.

  Dźwięki pochodziły od luzu między wieloklinem przegubu i wielowpustem (chyba tak się to nazywa) w piaście.

  Mat


Log in to reply