Różnice w mocy i odgłosach silnika w różnych porach dnia


 • Użytkownik archiwalny

  Witam. Nie wiem czy to jakaś usterka, ale wolę się upewnić. Sprawa wygląda tak, że w ciągu dnia autko odpalam wiele razy a nie zawsze idzie tak samo. To znaczy jednym razem silnik pracuje z bardzo przyjemnym odgłosem (cicho) i spokojnie mogę go rozpędzać na dwójce do jakichś 45-50 km/h bez specjalnych komplikacji. Zostawiam auto, za parę godzin znów jadę, a tu auto idzie jakby "ciężej" i na dwójce do 40 km/h i to z wielka łaską bo silnik ryczy okropnie już przy 40. To samo z przyspieszeniem, raz ekstra że aż budą szarpie jak gwałtowniej gaz nacisnę, a raz jakoś tak topornie.

  Dodam że przy odpalaniu raz odpala na dotyk, a innym razem tak jakby "podwójnie" - nie wiem jak to określić, niby już zapalił a słychać jakby drugi zapłon. Z tym że nie zaobserwowałem jeszcze zależności pomiędzy tym a powyższym bo dopiero dziś to połączyłem ze sobą.

  Czy coś się stało, czy tak małe różnice (a jednak wyczuwalne) świadczą o jakieś awarii?



 • Ja bym wyczyścił kopułkę i palec rozdzielacza bo mi to wygląda na problemy z zapłonem. Dalej bym skontrolował stan świec zapłonowych, a następnie kabli WN (wieczorkiem w ciemnej okolice otwierasz maskę is spryskiwaczem (np. z płynu do szyb) mgiełkę z wody puszczasz w okolice kabli i patrzysz, czy nie przeskakują iskierki).


 • Użytkownik archiwalny

  Albo można też poczuć moc na sobie po prostu pomacać je hihi


Log in to reply