Dziwny dzwięk z okolic rury/tłumika/koła

• Użytkownik archiwalny

Witam. Miałem w aucie istną symfonię, zrobiłem już sworzeń wahacza, końcówki drążka kierowniczego, lewe łożysko na przodzie.
    Teraz jak już nic nie hałasuje, to wychwyciłem coś jeszcze.

Z okolic tłumika lub tylnego koła po jego stronie.
    Na moje oko to z rury bo została niedawno pospawana za tłumikiem i zmienił się dzwięk.
    Ale sprawa jest dziwna, bo gdy dodaje gazu i tak gdzieś od 2giego/3ciego biegu zaczynam słyszeć takie bu..,bu..,bu.,bu,bu,bu,bu i coraz szybsze wraz z przyspieszaniem. Gdy puszcze nogę z gazu to dzwięk także jest, ALE kiedy wcisnę na moment hamulec to automatycznie całkowita cisza mimo że nadal jeszcze daleko mi do zatrzymania się.

Teraz moje skojarzenia faktów:

1. Rura była spawana i słyszałem coś podobnego zaraz po odebraniu od mechanika, z tym że robił też hamulec w kole tylnym obok tłumika- wymiana cylinderka.
    2. Mogło to być już wcześniej i to normalne a nie słyszałem przez to przednie łożysko, bo naprawdę głośno huczało.
    3. Po zrobieniu łożyska jechałem około 3 km do stacji BP zatankować i tego dzwięku nie było. Benzyny była resztka, wlałem 95 i od tego momentu zacząłem to słyszeć tzn od razu po zatankowaniu było najbardziej intensywne. Szarpało wydechem że aż pod siedzeniem czułem i szedł głośno jak po jakimś tuningu. A i spadek na przyspieszeniu lekki czuję.
    4. Łożyska z tyłu wymienione rok temu, ale tylko 6 tyś km na nich zrobiłem.

Co to może być?

P.S sorry że ostatnio tyle moich tematów, ale chcę autko zrobić na błysk przed zimą.

Pozdrawiam

Log in to reply