Uszczelniacz do chłodnicy


 • Użytkownik archiwalny

  Witam. Mam wyciek z dołu chłodnicy więc zakupiłem uszczelniacz firmy Prestone. Nie wlałem go bezposrednio do chłodnicy tylko do zbiornika wyrównawczego ponieważ miałem minimum płynu. Jak myślicie pomoże? Ktoś juz miał z tym do czynienia?


 • Użytkownik archiwalny

  Witam. Mam wyciek z dołu chłodnicy więc zakupiłem uszczelniacz firmy Prestone. Nie wlałem go
  bezposrednio do chłodnicy tylko do zbiornika wyrównawczego ponieważ miałem minimum płynu.
  Jak myślicie pomoże? Ktoś juz miał z tym do czynienia?

  Prawidłowo to powinieneś wlać go do chłodnicy ( jeśli nie miałeś już płynu w zbiorniczku trzeba było odciągnąć i dolać ), teraz szybciej Tobie spłynie płyn niż go pobierze układ ze zbiorniczka.
  Zimę przejedziesz, a na wiosnę wymiana - nowe chłodnice są lepsze pod względem obiegu płynu)


 • Użytkownik archiwalny

  Dziś odkręciłem korek na chłodnicy i zauważyłem, że zassało juz trochę tego uszczelniacza ino, że teraz mam wiecej uszczelniacza w zbiorniku wyrównawczym niż płynu. Stanie się coś? czy moge tak jezdzić?


 • Użytkownik archiwalny

  Dziś odkręciłem korek na chłodnicy i zauważyłem, że zassało juz trochę tego uszczelniacza ino,
  że teraz mam wiecej uszczelniacza w zbiorniku wyrównawczym niż płynu. Stanie się coś? czy
  moge tak jezdzić?

  Prawidłowo, powinieneś wziąść dwie strzykawki duże:

  • odciągnąć płyn z chłodnicy ( pierwszą)
  • drugą odciągnąć uszczelniacz ze zbiorniczka i wlać go do chłodnicy.

  Wszystko po zamykać i uruchomić silnik do załączenia wentylatora. Następnie wyłączyć silnik i sprawdzić jakie są ubytki płynu, dolać część do chłodnicy, a resztę do zbiorniczka. Sprawdzić czy następuje wyciek pod chłodnicą.

  Napisać czy pomogło ???
  Jeśli nie, a dziura jest zbyt duża dla uszczelniacza, to ponieść wydatek rzędu ok 100 zł na nową chłodnicę i samemu wymienić.


 • Użytkownik archiwalny

  Też tak zrobię. Tzn jeśli nie pomoże to wymienię chłodnicę. Tak jak pisałem zassało już tego uszczelniacza z wyrównawczego, więc nie będę nic już odciągał. Poczekam czy to pomoże <img src="/images/graemlins/pad.gif" alt="" /> <img src="/images/graemlins/pad.gif" alt="" /> <img src="/images/graemlins/pad.gif" alt="" /> <img src="/images/graemlins/pad.gif" alt="" /> • Ktoś juz miał z tym do czynienia?

  Ja bym się bał, ze się przyklei gdzieś na jakimś złogu kamienia, albo gdziekolwiek w silniku lub innym miejscu, gdzie nie potrzeba, zamiast tam, gdzie jest dziura...
  Na doraźną naprawę to raczej bym obklejał jakąś poxiliną od zewnątrz i zaczął szybko zbierać na nowa chłodnicę <img src="/images/graemlins/myjzeby.gif" alt="" />


 • Użytkownik archiwalny

  Mam nadzieję, że nic się nie pozakleja tam, gdzie nie trza. Na razie jest OK. Dziś jak sprawdzałem to wyrównawczy miałem full <img src="/images/graemlins/gris.gif" alt="" /> <img src="/images/graemlins/gris.gif" alt="" /> <img src="/images/graemlins/gris.gif" alt="" /> zobaczymy co będzie dalej


 • Użytkownik archiwalny

  Ja bym się bał, ze się przyklei gdzieś na jakimś złogu kamienia, albo gdziekolwiek w silniku lub
  innym miejscu, gdzie nie potrzeba, zamiast tam, gdzie jest dziura...
  Na doraźną naprawę to raczej bym obklejał jakąś poxiliną od zewnątrz i zaczął szybko zbierać na
  nowa chłodnicę

  Ja również słyszałem negatywne opinie o uszczelniaczach, jak i o innych cudownych wynalazkach typu "wlej a twój silnik będzie jak nowy" <img src="/images/graemlins/NO.GIF" alt="" />


Log in to reply