Woda leci do Tico ponownie


 • Użytkownik archiwalny

  Witam !!!!
  Pisałem kiedyś że mam niespodziankę w Tico w postaci wlatującej do wnętrza wody.Zasilikonowałem ostatnio dolny prawy róg przedniej szyby tzn. dałem go pod uszczelkę szyby oraz trochę pod uszczelkę drzwi.
  Lałem po tym miejscu wodą i było ok, ale jak wziąłem wąż podczas mycia auta to juz była lipa <img src="/images/graemlins/crazy.gif" alt="" />.
  Woda leci na podłogę z mocowania deski obok drzwi pasażera i na pewno leci z pod spodu deski z okolic szyby.
  Panowie co mam zrobic ?
  Ile kosztuje wklejanie szyby ?


 • Użytkownik archiwalny

  Witam !!!!
  Pisałem kiedyś że mam niespodziankę w Tico w postaci
  wlatującej do wnętrza wody.Zasilikonowałem ostatnio
  dolny prawy róg przedniej szyby tzn. dałem go pod
  uszczelkę szyby oraz trochę pod uszczelkę drzwi.
  Lałem po tym miejscu wodą i było ok, ale jak wziąłem wąż
  podczas mycia auta to juz była lipa .
  Woda leci na podłogę z mocowania deski obok drzwi
  pasażera i na pewno leci z pod spodu deski z okolic
  szyby.

  W miejscu które opisujesz, znajduje się kanał doprowadzający powietrze do przedziału pasażerskiego. Początek kanału jest osłonięty plastikową maskownicą pod szybą. Zdemontuj maskownicę i sprawdź czy w okolicy "korytka" zasysającego powietrze nie ma jakiejś dziury przez którą mogłaby się dostawać woda do wnętrza pojazdu lub kanał nie jest przytkany. Po sprawdzeniu daj znać...


 • Użytkownik archiwalny

  Kanal jest drozny Budi. Zadnych otworow nie ma ktorymi woda by mogla do wnetrza autka sie dostac.
  Jedynym miejscem jest chyba ta felerna uszczelka w dole szyby. Dzis zasmarowalem tam silikonem. Od lewego rogu do srodka szyby . Mam nadzieje ze na razie to pomoze. Kiedys cieklo przy lusterku, uszczelnilem od srodka i jest dobrze. Ktos musial bardzo niedobrze wkleic szybe, z reszta caly dach jest niezle pokancerowany przy gornej krawedzi szyby.


 • Użytkownik archiwalny

  Tu w Wawie wklejanie szybek to od 30-80 zł. Ja za swoją lekkomyślność musiałem wymienić szybę czołową ( bo pękła) Z tego co Panowie mi robili przy wymianie szybki to usunęli dwa odbojniki i zabezpieczyli ( korozja max w tym miejscu - dziura do środka ) podwójnie dół szyby. Teraz nic nie cieknie i wszystko ładnie wygląda.


Log in to reply