Akumulator - zaśniedziały "plus"


 • Użytkownik archiwalny

  witam, na "plusie" akumulatora robi się biały nalot, gdy jest go dużo to bywa że auto nie zapala, jaka jest przyczyna pojawiania się tego nalotu?? wystarczy posmarować klemy żeby było ok? • witam, na "plusie" akumulatora robi się biały nalot, gdy jest go dużo to bywa że auto nie
  zapala, jaka jest przyczyna pojawiania się tego nalotu?? wystarczy posmarować klemy żeby
  było ok?

  Biały nalot to prawdopodobnie postępujący proces utleniania, radzę posmarować klemy wazeliną techniczną, to powinno załatwić sprawę.


 • Użytkownik archiwalny

  witam, na "plusie" akumulatora robi się biały nalot, gdy jest go dużo to bywa że auto nie
  zapala, jaka jest przyczyna pojawiania się tego nalotu?? wystarczy posmarować klemy żeby
  było ok?

  Przyczyną powstawania nalotu jest utlenianie się klem w wyniku reakcji z elektrolitem. W duże upały ten proces przebiega dość intensywnie. Warto obie klemy zdjąć dobrze wyczyścić papierem ściernym i benzyną ekstrakcyjną całą pokrywę. Do zabezpieczenia warto użyć wazeliny technicznej, ale ja preferuję smar miedziany, który poprawia równocześnie przewodnictwo elektryczne. Należy pamiętać aby dobrze nałożyć obejmy i mocno skręcić aby się nie obracały na stożkach. Przy okazji sprawdż ładowanie. Jedną z przyczyn gazowania akumulatora i obfitego powstawania nalotu może być problemy z ładowaniem akumulatora. Przy okazji sprawdź poziom elektrolitu czy jest prawidłowy.


Log in to reply