Tico -> Suzuki Maruti tylne hamulce


 • Użytkownik archiwalny

  Panowie, jako, że od dłuższego czasu walczę z tylnymi hamulcami w tiku dziewczyny i mam już dość nasunęła się taka myśl: czy ktoś już przeszczepił lub ma hamulce tylne z Suzuki Maruti, gdyż one są bez samo-nieszczęsnych-regulatorów. Czy ktoś wgłębiał się w ten temat? wiem do czego są samoregulatory, ale ciekawi mnie co się będzie działo jak będą hamulce z Maruti. Czy ciężej je ustawić, jak się zachowują?

  A może ma ktoś do sprzedania tylne hamulce bez samoregulatorów (podobno w pierwszych egzemplarzach tika były takie hamulce)?


 • Użytkownik archiwalny

  Raczej nie beda pasować . Robilem w 2 tico hamulce tylnie wymienilem wszystko najwazniejsze tarcze kotwiczna na nowa wersje z dodatkowym kołnierzem . Nie dostaje sie syf .Najlepiej kupić 2 nowe zestawy tylnich hamulców myśle że za 200zł kupiszz . Jesli nie to idzie poszukac na złomie i poskladac . Nie ma tak ze czegos nie da naprawic albo cos zle skladasz !


 • Użytkownik archiwalny

  Tak, samoregulatory źle są poskładane i nie pracują tak jak powinny. O hamulcach z Suzuki Maruti przeczytałem w książce typu sam naprawiam du tiko i mnie to zaciekawiło <img src="/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> W poszukiwaniach zaglądnąłem na jakieś forum o Maruti, ale poziom tam był.... no taki, że bym się nic nie dowiedział.

  A i jeszcze jedna sprawa: zakupiłem nowe cylinderki, zamontowaliśmy i przy odpowietrzaniu tylnego obiegu troche naruszył się odpowietrznik tylny, poszedłem do sklepu po nowy, dostałem ładny, wykręcam stary, zakładam ten świeżutki i zonk, nie pasuje, za duża średnica, wracam do sklepu pokazuje jaki potrzebuje i jaki mi dał, pan mówi że to do tiko, wyjął przy mnie kilka innych cylinderków różnych firm i wszędzie był za duży w porównaniu do tego co mam. Odpowietrzynik pan mi dobrał bodajże z nubiry (bo to akurat był sklep z częściami do du). Czy możliwe, że mam cylinderki nie z tiko? A może jakieś wyjątkowo badziewne cylinderki kupiłem? • wyjął przy mnie kilka innych cylinderków różnych firm i wszędzie był za duży w porównaniu
  do tego co mam. Odpowietrzynik pan mi dobrał bodajże z nubiry (bo to akurat był sklep z
  częściami do du). Czy możliwe, że mam cylinderki nie z tiko? A może jakieś wyjątkowo
  badziewne cylinderki kupiłem?

  Odpowietrzniki są różne - sam mam cylinderki firmy Samko w porównaniu z poprzednimi, które miałem zupełnie inna średnica owego zaworka.

  pzdr


 • Użytkownik archiwalny

  aha. Ale nie polecam mniejszych odpowietrzników (tego typu co miałem) są zrobione z bardzo miękkiego materiału i po kilku odpowietrzeniach miejsce na klucz się wyrobiło i było do wyrzucenia.


Log in to reply