tico skrzynia - cos mi wyje :)


 • Użytkownik archiwalny

  Witam, to moj pierwszy post i chcialbym się was poradzić, a mianowicie chodzi o wycie skrzyni, nie jestem pewien ale:
  jezeli wcisnie sie sprzeglo do konca to wtedy chodzi lozysko oporowe, jezeli jest puszczone to jest rozlaczone, ktores lozysko mi wyje stasznie i nie wiem ktore, poniewaz jezeli jest na luzie i sprzeglo jest puszczone to strasznie wyje, jezeli wcisne sprzeglo halas znika, co moze byc przyczyna? mozliwe jest ze lozysko oporowe mam juz tak rozwalone ze wyje tez przy puszczonym sprzegle czy to jednak skrzynia wyje?
  pozdrawiam.


 • Użytkownik archiwalny

  lozysko oporowe


 • Użytkownik archiwalny

  lozysko oporowe

  ciężko jest je wymienić?


 • Użytkownik archiwalny

  lozysko oporowe

  Tak napewno łożysko ale nie oporowe .Łozysko oporowe słychac tylko jak wcisniesz pedał do podłogi jak puszczasz to łozysko nie pracuje wtedy i zaczyna sie szum po puszczeniu to szumi łozysko w skrzyni biegów ! Wszystko przez to ze skrzynia chodziła na złym oleju .


 • Użytkownik archiwalny

  Witam.
  W moim ticusiu też wystepowała taka dolegliwość. W autoryzowanym serwisie poradzino mi żebym zalał skrzynię płynem do automatycznych skrzyń biegów (zamiast tradycyjnego oleju do skrzyń). Dostosowałem się od ich porady i ku mojemu zdziwieniu hałas ustąpił <img src="/images/graemlins/smile.gif" alt="" />( a występolwał dokladnie tak jak Ty to opisujesz).
  Płyn , którega ja urzyłem to MOBIL (koloru czerwonego) symbolu niestety nie pamietam. <img src="/images/graemlins/hmm.gif" alt="" />
  Nie był tani ale było warto. Przejechałem kilka tys. km w ciszy <img src="/images/graemlins/skromny.gif" alt="" />. Dotego jeszcze jeden plus: mianowicie dźwignia biegów nawet w największe mrozy "chodziła" 1 paluszkiem, czyli lekko.
  Autko sprzedałem lecz poinformowałem przyszłych właścicieli czym jest skrzynia zalana i by jeszcze tego płynu nie zmieniali bo był w bdb stanie.
  Pozdrawiam <img src="/images/graemlins/uklon.gif" alt="" />.


 • Użytkownik archiwalny

  Płyn , którega ja urzyłem to MOBIL (koloru czerwonego) symbolu niestety nie pamietam.

  Mowa o oleju Mobil ATF cena za litr 25zł . Niekiedy wymiana oleju nie pomoże bo jest juz za pozno . Jedynie w zime lekko bedzie chodził drazek zmiany biegów .


Log in to reply