Pobór prądu w spoczynku i inne pytanka


 • Użytkownik archiwalny

  WItam
  jako że autko mam od niedawna chciałbym zapytać jak jest z pożeraniem pradu przez tico w czasie postoju. Zainteresowałem się tym, gdyz po kilkunastui dniach, aku był kipsko naładowany. Zmiezryłem prąd przy wyłaczonych wszystkich odbiornikach i wyszło mi ok 70 mA. Na forum znalałem gdzies info iz jak jest do 90 to stan izoloacji etc jest OK. WYdaje mi się iz nie bardzo jest ok. 90 mA to ok 2,2 Ah na dobę a to moim zdaniem stanowczo za duzo. Posiadam też vectra i ta (pewnie więcej nafaszerowana czujnikami) ma pobór ok 30 mA. Czyzby tak dawał popalic immobilajzer?
  Czy ktoś ma jakies swoje doświadczenie w tym zakresie? Drugie pytanie - czy sprzeęgło w innych (waszych) tikaczach bierze tak nisko od podłogi (przy puszcaniu sprzęgła) czy też moze to juz świadczyć (bo nie wiem czy akurat to da sie wyregulować) ze czas pomyslec o nowym?. Trzecie pytanie - Czy wspomniany immobilajzer da sie w prosty sposób "unieszkodliwić" poprzez wyłaczenie gdyby sie okazało iż to on jest takim prądożercą.
  Pozdrawiam


 • Użytkownik archiwalny

  Witam samo imo bierze jakieś 10-20mA max, centralny zamek coś w uA wiec go mozna pominąć, Ja mam bardzo potężnie nafaszerowane auto elektroniką (komputerek etc.) i pobór mam w granicach 50mA ale fabryczne tico + jakiś tam alarm powinno sie mieścić gdzieś do 40-45 mA . Imo możesz zawsze wymontować nie wiem jak u Ciebie jest ono wpięte w instalację ale mozsz spróbować odłaczyć kostke która idzie do stacyjki ( u mnie odłącza sie wtedy min zasilanie imo. Nie masz innej drogi jak odłączać wszystko co jest i szukać upływu prądu.

  Sprzęgło mi łapie gdzieś (na oko) w połowie drogi pedału


 • Użytkownik archiwalny

  Drugie pytanie - czy sprzeęgło w innych
  (waszych) tikaczach bierze tak nisko od podłogi (przy puszcaniu sprzęgła) czy też moze to
  juz świadczyć (bo nie wiem czy akurat to da sie wyregulować) ze czas pomyslec o nowym?.

  Taką regulacje przeprowadzałem u siebie tydzień temu <img src="/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

  Podnosisz auto w okolicy lewego przedniego koła, możesz też je zdjąć (będzie wygodniej)
  Bieżesz dwa klucze 10 lokalizujesz mechanizm sprzęgła i linkę przymocowaną do niego, odkręcasz dwie skontrowane ze sobą nakrętki, tą co jest nasadzona dalej nakręcasz jeszcze głębiej, następnie znowu kontrujesz nakrętki i gotowe <img src="/images/graemlins/gris.gif" alt="" />


Log in to reply