POMOCY!!!-Brak zasilania?


 • Użytkownik archiwalny

  Mam problem z moim Tico, nie mogę go wogóle odpalić, nie mam zasilania nic nie działa, światła radio itp. Nie wiem co to może być. Przed tym faktem jak podjechałem na parking, usłyszałem strzał (huk) jakby opona mi pękła wysiadłem ale nic, samochód zostawiłem na parkingu potem chciałem odpalić i nic. pomóżcie co to może być i gdzie szukać przyczyny.


 • Użytkownik archiwalny

  Otwórz maskę i sprawdź czy jakieś przewody idące do akumulatora Ci się nie urwały. Sprawdź też bezpieczniki koło kierownicy. A jak już to zrobisz to wróć tu i ładnie się przywitaj i przedstaw forumowiczom bo takie obowiązują tu zasady i jeśli chcesz aby ktoś traktował Cię poważnie musisz się do nich stosować.


 • Użytkownik archiwalny

  Otwórz maskę i sprawdź czy jakieś przewody idące do akumulatora Ci się nie urwały. Sprawdź też
  bezpieczniki koło kierownicy. A jak już to zrobisz to wróć tu i ładnie się przywitaj i
  przedstaw forumowiczom bo takie obowiązują tu zasady i jeśli chcesz aby ktoś traktował Cię
  poważnie musisz się do nich stosować.

  Sorrki, widocznie nie doczytałem regulaminu. A więc na wstępie witam wszystkich, nazywam się Krzysiek i jestem szczęśliwym posiadaczem samochodziku tico od 3 lat który nigdy nie sprawiał mi problemów aż do dzisiaj.
  Sprawdziłem wszystko wczoraj i nic nie znalazłem, mozę są jakieś główne bezpieczniki?


 • Użytkownik archiwalny

  Sorrki, widocznie nie doczytałem regulaminu. A więc na wstępie witam wszystkich, nazywam się
  Krzysiek i jestem szczęśliwym posiadaczem samochodziku tico od 3 lat który nigdy nie
  sprawiał mi problemów aż do dzisiaj.
  Sprawdziłem wszystko wczoraj i nic nie znalazłem, mozę są jakieś główne bezpieczniki?

  My też serdecznie witamy <img src="/images/graemlins/smile.gif" alt="" />. Masz rację są bezpieczniki główne -(zielony i czerwony) po lewej stronie komory silnika w wiązce przewodów przechodzących w pobliżu silnika wycieraczek. Bezpiecznik o prądzie znamionowym 60A chroni m.in obwód rozruchu, ładowania, wycieraczek. Drugi bezpiecznik o prądzie znamionowym 40A chroni m.in. obwód świateł i sygnał dźwiękowy. W starszych wersjach samochodów może występować jeden bezpiecznik główny o prądzie znamionowym 50A. Sprawdź te bezpieczniczki i w razie ich uszkodzenia poszukaj przyczyny dlaczego się przepaliły.


Log in to reply