Informacje od SMP (Rajd Szwecji)


 • Użytkownik archiwalny

  W kwestii zlotu cisza <img src="/images/graemlins/gris.gif" alt="" />

  Rajdowe Mistrzostwa Świata Juniorów FIA 2006
  Runda 1
  Rajd Szwecji (3 – 5 lutego 2006)
  Poniedziałek, 6 lutego 2006
  Podsumowanie
  Kierowca samochodu Suzuki Swift, Szwed P-G Andersson we wspaniałym stylu wygrał po raz drugi z rzędu klasyfikację juniorów w Rajdzie Szwecji, zwyciężając po drodze na 11 spośród 19 odcinków specjalnych. Estończyk Urmo Aava osiągnął metę na 3 miejscu, dzięki czemu kibice mogli zobaczyć na podium 2 załogi jadące samochodami Suzuki Swift. Kierowcy samochodów Suzuki wygrały wszystkie odcinki specjalne z wyjątkiem jednego. Kolejny kierowca Swifta – Brytyjczyk Guy Wilks zaliczył w Szwecji pechowy występ. Defekt półosi napędowej i „wycieczka” poza drogę podczas drugiego etapu kosztowały go ponad 20 minut. Pomimo to, ambitny Anglik ukończył rajd, wygrywając po drodze 2 odcinki specjalne.
  Oto co powiedział na mecie zwycięzca klasyfikacji juniorów, Szwed P-G Andersson:
  “Wygrać na szwedzkiej ziemi, przed swoimi kibicami – to wspaniałe uczucie! Rozpoczęliśmy tegoroczny sezon w najlepszy z możliwych sposobów. Samochód był przygotowany wprost perfekcyjnie i spisał się znakomicie.Cały zespół pracował wspaniale. Jechało mi się przez wszystkie trzy etapy bardzo pewnie i prawdę mówiąc, nie zostałem zmuszony do większego wysiłku. Już dziś nie mogę się doczekać kolejnego występu, tym razem w Argentynie. Mam nadzieję, że uda nam się sięgnąć tam po kolejne zwycięstwo!”
  Guy Wilks zameldował się na mecie rajdu, pomimo problemów na trasie drugiego etapu, chociaż zaledwie sekundy dzieliły go od wyeliminowania z rajdu wskutek przekroczenia limitu czasu.

  Urmo Aava zanotował znakomity występ, zajmując miejsce na podium. “Swift to fantastyczny samochód,” powiedział Estończyk. “Gdy wiedziałem już, że mamy szanse na podium, jechałem ostrożnie, aby dowieźć wynik do mety.””
  A oto, co powiedział na mecie Nobuhiru “Monster” Tajima:

  “P-G Andersonowi należą się wielkie gratulacje za wspaniałą jazdę. Prowadziliśmy od startu do mety. Siedem samochodów Suzuki wystartowało do rajdu i wszystkie siedem zameldowało się na mecie, demonstrując po raz kolejny ogromną niezawodność i doskonałe osiągi naszych samochodów. Gratulacje należą się także Urmo, który pokazał wielką klasę i ukończył rajd na podium. Wielka szkoda, że pech przytrafił się Guyowi, ale jesteśmy pewni, że wkrótce pokaże na co go stać!”
  Rajd Szwecji, klasyfikacja juniorów:
  1 P-G Andersson (Suzuki Swift) 3h29m18.7s
  2 Patrick Sandell (Renault Clio) +53.1s
  3 Urmo Aava (Suzuki Swift) +2m55.1s
  4 Pavel Valousek (Suzuki Swift) +6m42.3s
  5 Kalle Pinomaki (Renault Clio) +8m05.8s
  6 Jozef Beres (Suzuki Ignis) +14m17.8s
  7 Peter Zachrisson (Suzuki Ignis) +21m05.9s
  8 Michał Kościuszko (Suzuki Ignis) +26m59.1s
  9 Guy Wilks (Suzuki Swift) +32m00.8s
  Punktacja
  1 P-G Andersson 10, 2 Patrick Sandell 8, 3 Urmo Aava 6, 4 Pavel Valousek 5, 5 Kalle Pinomaki 4, 6 Jozef Beres 3, 7 Peter Zachrisson 2, 8 Michał Kościuszko 1


  KOŚCIUSZKO ZDOBYWA PIERWSZY PUNKT W MISTRZOSTWACH ŚWIATA

  Załoga Michał Kościuszko i Jarek Baran z sukcesem zakończyła swój debiut na trasach Rajdowych Mistrzostw Świata. 8 miejsce w klasyfikacji Junior WRC to rezultat najmłodszego Polaka w zakończonym właśnie Rajdzie Szwecji, drugiej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata.

  Michał Kościuszko pilotowany przez Jarka Barana w samochodzie Suzuki Ignis S1600 ukończył Rajd Szwecji zdobywając jeden punkt w klasyfikacji Junior WRC. Zwycięzcą został P.G. Andersson przed Sandellem i Aavą.

  Na mecie Michał Kościuszko powiedział „Cieszę się, że przetrwaliśmy ten start i jesteśmy na mecie na punktowanej pozycji w klasyfikacji Junior WRC. Jest to mój pierwszy rajd po śniegu i pierwszy, który trwał pełne trzy dni. Jeszcze bardzo wiele przede mną, ale każdy przejechany w tych warunkach kilometr jest cenną nauką, która będzie procentowała. Bardzo się cieszę, że nasz pierwszy start w Mistrzostwach Świata ukończyłem bez korzystania z SupeRally.”

  „To był mój czwarty start w Rajdzie Szwecji i czwarta meta, z czego bardzo się cieszę. Największym problemem była zerowa temperatura w samochodzie, przy której utrzymanie koncentracji jest sporym wyzwaniem. Staraliśmy się jechać tak, aby przede wszystkim dojechać do mety. Debiutując na trasach Mistrzostw Świata Michał wykazał się dużą dojrzałością i taktyką.” – powiedział Jarek Baran

  Zespół medialnie wspiera RMF FM. Samochód Suzuki Ignis S1600 dla załogi Michał Kościuszko – Jarek Baran przygotowuje czeska stajnia rajdowa JM Engineering ze Zlina.

  1 P-G Andersson (Suzuki Swift) 3h29m18.7s
  2 Patrick Sandell (Renault Clio) +53.1s
  3 Urmo Aava (Suzuki Swift) +2m55.1s
  4 Pavel Valousek (Suzuki Swift) +6m42.3s
  5 Kalle Pinomaki (Renault Clio) +8m05.8s
  6 Jozef Beres (Suzuki Ignis) +14m17.8s
  7 Peter Zachrisson (Suzuki Ignis) +21m05.9s
  8 Michal Kosciuszko (Suzuki Ignis) +26m59.1s
  9 Guy Wilks (Suzuki Swift) +32m00.8s

  Punkty:
  1 P-G Andersson 10, 2 Patrick Sandell 8, 3 Urmo Aava 6, 4 Pavel Valousek 5, 5 Kalle Pinomaki 4, 6 Jozef Beres 3, 7 Peter Zachrisson 2, 8 Michal Kosciuszko 1


 • Użytkownik archiwalny

  Rajdowe Mistrzostwa Świata Juniorów FIA 2006

  Jakby ktoś chciał zobaczyć lodówkę (Ignisa) i Żelazko (nowego Swifta) to zapraszam do relacji:

  suzukiracing.net

  Bezpośredni linki do galerii http://hades.ds1.agh.edu.pl/~g/Szwecja2006

  Wrzucę na dniach jakies filmiki ;>


 • Użytkownik archiwalny

  Jakby ktoś chciał zobaczyć lodówkę (Ignisa) i Żelazko
  (nowego Swifta) to zapraszam do relacji:
  suzukiracing.net
  Bezpośredni linki do galerii
  http://hades.ds1.agh.edu.pl/~g/Szwecja2006
  Wrzucę na dniach jakies filmiki ;

  Swietna relacja <img src="/images/graemlins/waytogo.gif" alt="" /> <img src="/images/graemlins/bravo.gif" alt="" />


Log in to reply