DODAWANIE ZDJĘĆ DO TEMATÓW


 • Użytkownik archiwalny

  Zaleca się korzystanie z hostingu zlosnikiowego. Jak życie pokazuje, ktoś zakłada temat na forum, podrzuca fotki z swojego hostingu, a za jakiś czas tamte fotki znikają i temat staje się bez sensu.

  Są dwie możliwości zamieszczania zdjęć w postach:

  Pierwsza możliwość jest poprzez "Menedżera plików" w trakcie pisania posta; w jednym poście można załączyć do 20 plików, a maksymalny rozmiar pliku to 488.28 KB.
  Oczywiście najlepiej trzymać się przy tym rozmiaru 800x600 px - wtedy forum nikomu się "nie rozjeżdża", o czym donosili niektórzy userzy korzystający z różnych monitorów, tabletów, smartfonów. No, jeśli trzeba coś większego pokazać, to trudno, zamieszczamy większy rozmiar; obrazek nie powinien jednak "ważyć" więcej niż wspomniane 488.28 KB. Dwie uwagi - korzystając z "Menedżera plików" podczas pisania postów można do każdego zdjęcia dodać opis (do 255 znaków); zdjęcia z opisami pokażą się pod napisanym tekstem, nie ma możliwości pomieszania: trochę tekstu, zdjęcie, znowu tekst, zdjęcie itd. (chyba, że tym "tekstem" między zdjęciami będą właśnie opisy tych zdjęć, które wpiszemy przy każdym dodawanym załączniku).

  Druga możliwość jest sporo łatwiejsza ponieważ ułatwia nam tworzenie tematów przekładanych z zdjęciami.
  Mianowicie można założyć swój specjalny wątek na kąciku " Załączniki " - kącik widoczny tylko dla zalogowanych userów. Tam można wrzucać swoje zdjęcia (normalnie za pomocą "Menedżera plików"), a potem - pisząc na innym kąciku posta - dodawać te zdjęcia poprzez podlinkowanie.
  Robi się to tak:
  1. zamieszczamy fotkę na "Załącznikach" w wątku przez nas stworzonym;
  2. klikamy prawym przyciskiem myszy na tę fotkę na "Załącznikach";
  3. wybieramy "Kopiuj adres obrazka";
  4. w naszym poście na innym, docelowym kąciku, nad okienkiem wpisywania tekstu, wciskamy ikonę "Dodaj obraz z internetu";
  5. wybieramy opcję "Insert a non-floating image";
  6. w wyskakującym okienku klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy "Wklej" oraz naciskamy "OK".

  Ten sposób zamieszczania uważam za lepszy, bo mamy zgromadzone zdjęcia w jednym miejscu (w jednym wątku na "Załącznikach") wszystkie nasze zdjęcia, jeśli będziemy chcieli je wykorzystać później, szybko możemy je znaleźć. Nawet jeśli mamy limit 20 fotek na post, a chcemy ich dać np. 27, to po prostu piszemy jednego posta i umieszczamy np. 19, a potem drugiego i dajemy pozostałe 8.


Log in to reply