Nowy komputer Szarika • @Szarik na co Ci takie duże chłodzenie procka? To komp do domu a nie jakis serwer. U mojego mlodego nadal siedzi oryginalny intelowski i daje rade. Cichy też na razie jest. • @Jaco Nie było oryginalnego chłodzenia w zestawie. Kupiłem takie, bo u mnie za komputerem jest bardzo mało miejsca i jest słaba cyrkulacja powietrza. Do tego, gdybym zmieniał procesor na taki o większym TDP, to już się nie muszę chłodzeniem martwić. Teraz wiatraki cały czas chodzą na wolnych obrotach, a temperatura procesora stoi na 33-35°C. A w razie czego, to każdy wiatrak można odmontować i odłączyć.


 • Admin

  @Szarik Rzeczywiście, chłodzenie dałeś konkretne. Ale to lepiej niż gorzej... :-)
  Kiepsko, że z tą grafiką nie wyszło. Nie dość, że karty są drogie, to jeszcze kiepskiej jakości. • @Szarik to jakie koszta zestawu? • @leo napisał w Nowy komputer Szarika:

  @Szarik Rzeczywiście, chłodzenie dałeś konkretne. Ale to lepiej niż gorzej... :-)
  Kiepsko, że z tą grafiką nie wyszło. Nie dość, że karty są drogie, to jeszcze kiepskiej jakości.

  No właśnie, lepiej mocniejsze, niż za słabe. Obecnie podkręciłem procesor ze standardowych 3.50-3.90Ghz na 3.90-4.150Ghz i temperatury w stresie nie przekraczają 50°C, a jeszcze wentylatory nie pracują na max.
  Właśnie nawet nie wiedziałem, że aż takie trudności są teraz ze zdobyciem sensownej karty.

  @Jaco Łącznie około 1900zł, przy czym kartę graficzną wziąłem na raty.
  Początkowo w tysiącu chciałem zmieścić płytę główną z procesorem i kartą graficzną, ale ze względu na obecne koszty kart, nie było to możliwe. Do tego, planowałem 8GB RAM i wykorzystanie starej obudowy, a wyszło inaczej.
  W każdym razie, w tysiącu zmieściłem procesor, płytę główną, RAM, chłodzenie oraz zasilacz. • Mam 1220v3 czyli to samo TDP co 1270v3, na seryjnym coolerze z modelu g3260, w spoczynku ok. 37 stopni, natomiast w stresie..., sky is the limit :) okolice 60 stopni.


Log in to reply