[moje auto]Czarny Swift ale troche inny • @pacior bankowo, niedawno ustawiane, moze ta droga was myli z tym chaszczami. Idelanie ładnie lewe krótsze od prawej jest, musiałbym na pole pojechać chyba. • Siemandero, po ogarnięciu chłodzenia przyszedł czas na kolejną ustekę hahah :D 2 tygodnie temu wybrałem się na moją pierwszą pojeżdżawkę, nie duże zręcznościowe kółko(700m) na nieczynnym lotnisku. Ogólnie mega spoko(ze 4 odbite pachołki,wyrwany i połamany zaczep zderzaka tył i wyrwane-ale wszystko całe-przednie poszerzenie🤪), zaraziłem się i możę ogarnę komplet laczków na przód na przyszły rok 🤪 no ale do brzegu, na następny dzień na powrocie z pracy pod depnięciu auto ześwirowało, rytmicznie zaczęło przerywać paliwo/zapłon jednocześnie zapalając kontrolki check'a i immo. Dyskoteka synchronizacyjna 🤯 po chwili ustało. Na następny dzień również to samo zwłaszcza jak silnik ma temp roboczą. Ale objawy były już w stylu jadę 80, i nagle cyk obrotomierz na zero, kontrolka check i immo ja mu gaz i słysze jak ssie powietrze ale nie przyspiesza po killku sekundach wszystko wraca do normy. Robiło się nieciekawie bo mi z 60 prawie stawał. Manual na tablet i do garażu - wcześniej jeszcze kminiłem manuala w przedziałach immobilaizera, zapłonu i czegoś jeszcze.
  Sprawdziłem, świece, przewdoy i cewki - rezystancje ok zgadzają się z normami. Potem w końcu padło na czujnik wału bo jednak iskra była ale ewidentnie paliwo nie dochodziło.
  Dobrałem się do czujnika, wyczyściłem punkt masy czujników wału i rozrządu, wykręciłem sam czujnik. Był ok żadnych odbarwień. Sprawdziłem napiecia na wejściu do ECU i wszystko w porządku, nawet pompa się odpalała po zbliżeniu metalu i to mnie jeszcze bardziej upewniło że to problem z paliwem. Złożyłem przejechalem i znowu to samo kiedy wbiłem na autostrade i dałem mu do 5-6 krpm 🤦‍♂ skonsultowałem się z elektrykiem i chyba poprostu na zimnym czujnik jest ok a jak dostaje temp i obrotów to się gubi więc zmieniam czujnik i zobaczymy.
  W sumie mogła go temp na track day'u go dobić bo sesje były po 10 min a mi olej do 130-140* dochodził. Ktoś chętny na onboard? 🤪🤪😁 • @zajczykowski poka onboarda, jeździłem dawno temu w kjsach i lubię sobie popatrzeć na próby, co prawda adrenalina inna za kierownicą, ale zawsze mi się na wspomnienia zbiera :) • @likaon napisał w [moje auto]Czarny Swift ale troche inny:

  @zajczykowski poka onboarda, jeździłem dawno temu w kjsach i lubię sobie popatrzeć na próby

  A ja myślałem, że tego Swifta to właśnie na KJS'y szykujesz :) • https://www.youtube.com/watch?v=u2tJ9kob5Mo
  filmiki sklejałem w kolejności czyli na początku nudy bo sie zapoznawałem z autem i nawierzchnią a potem ogień co raz większy z każdym kółkiem :D

  EDIT jak inaczej film dodać? • @BPX33 nie da rady, bo brak 4wd i klasa 2.0+, za mało mocy na Evo i suby. Onboard fajny, widać że jest z czym pracować :)


Log in to reply