Kodowanie transpondera kluczyka. • Przy zakupie Polo dostałem trzy kluczyki. Dwa z grotem metalowym i jeden cały plastykowy. Wszystkie działały w sensie że z każdego można było odpalić auto.

  Niestety pewnego dnia podczas sprzątania żona zrzuciła kluczyki które akurat były używane do jazdy autem i powstał problem z odpaleniem. Na moje szczęście mam drugi z grotem metalowym i z niego jak i z tego plastykowego idzie odpalić auto bez problemów i nim się poruszać.

  Jednak chciałbym mieć ten drugi kluczyk z metalowym grotem również sprawny.

  Jaki transponder do niego należy zakupić aby później go zaprogramować.

  Po wyjęciu z kluczyka wygląda identycznie jak na tej aukcji: http://allegro.pl/transponder-44-vw-chip-cewka-samochodowa-nowa-i7058672624.html

  Na jego obudowie jest tylko lekki zielony napis 1 WV .

  Jaki koszt jest programowania i gdzie to najlepiej zrobić.

  Wiem na 100% że ten co wyjąłem jest nie sprawny gdyż z niego nie uruchamia się auto. Odpala ale gaśnie. Później mam błędy IMO. • To stary post, ale odpiszę.
  Jeśli sami nie będziemy kodować transpondera kluczyka, to najlepiej nic nie kupować, tylko ten fachowiec co będzie kodował niech kupi i dobierze. Ja się tak naciąłem, kupiłem "środek" kluczyka podając wszystkie dane mojego Peugeota 207, włącznie z numerem VIN. Sprzedawca i tak przysłał nie te "bebechy" co są w kluczyku. Czymś tam się różniły i nie dało się nic zrobić. Specjalista i tak dał wszystko swoje, a ja chcąc zaoszczędzić kupując na Allegro, poniosłem tylko dodatkowe koszty i straciłem czas. • @stach a jaki koszt programowania ?